K Liberci se v září sjedou fanoušci Porsche

V neděli 3. září si fanoušci značek Porsche a Volkswagen připomenou výročí již 142 let od narození geniálního automobilového konstruktéra 20. století a rodáka z Vratislavic nad Nisou u Liberce, profesora Dr. Ing. h. c. Ferdinanda Porsche. Na oslavu tohoto výročí pořádá Porsche Classic Club ČR přímo v Porscheho rodišti “142” Ferdinand Porsche Festival.

Rozhodně ale nepůjde o již 142. sraz Porsche. Automobilka tohoto jména existuje jen nějakých sedmdesát let. Letošní Ferdinand Porsche Festival je historicky 27. klubovým setkáním, pořádaném v Porscheho rodišti, ale vzhledem k 142. výročí narozenin Ferdinanda Porsche, bylo zvoleno toto “142” označení, které bude i v následujících letech pokračovat a připomínat tak i konstruktérovy narozeniny.
Ferdinand Porsche Festival a Autosporting, foto: Porsche Classic Club ČR

Ferdinand Porsche Festival a Autosporting, foto: Porsche Classic Club ČR

Za poslední roky se toto zářijové setkání majitelů sportovních automobilů Porsche stalo největším srazem vozů této značky v České republice. Pravidelně během víkendu přijíždí téměř dvě stovky automobilů Porsche různých modelů i roků výroby. Účastníci akce se zde setkají se starými modely Porsche 356 z šedesátých let, typy Porsche 911, 912, 914, 924, 928, 944, ale i s téměř zánovními Porsche Boxster, Cayman nebo Porsche 911 a 991.
Vedle civilních verzí zde nebudou chybět ani sportovně upravené vozy, a dokonce i závodní speciály této značky. Kuriozitou akce bývají každoročně traktory Porsche Diesel, vyráběné v padesátých letech minulého století.
Toto setkání není rozhodně soukromou akcí pro členy pořádajícího Porsche Classic Clubu ČR a vítán je každý majitel či fanda vozů Porsche, který má chuť se setkat s podobně zapálenými nadšenci pro tuto stuttgartskou značku. “Již několik let k nám přijíždí i majitelé vozů Porsche ze Slovenska, Německa i Rakouska. Už jsme tu ale měli i hosty z USA, Nového Zélandu nebo Japonska,” dokládá hlavní pořadatel akce a prezident klubu, Milan Bumba.
Ferdinand Porsche Festival a Autosporting,, foto: Porsche Classic Club ČR

Ferdinand Porsche Festival a Autosporting,, foto: Porsche Classic Club ČR

Vzhledem k tomu, že letos přislíbilo účast i několik majitelů závodních automobilů Porsche, bylo sobotní centrum setkání přesunuto opět po roční přestávce z tradičního areálu vratislavského pivovaru Konrad do Sportovního areálu Vesec v Liberci. Zde bude možné přímo na místě realizovat i zajímavé ukázkové jízdy těchto závodních speciálů.
Aby byl celodenní program pestřejší, spojil se Porsche klub s motoristickou agenturou Autocultura a společně pozvali na setkání i majitele sportovních a závodních automobilů i jiných značek. Tuto souběžnou akci nazvali Autosporting.
Ferdinand Porsche Festival a Autosporting, foto: Porsche Classic Club ČR

Ferdinand Porsche Festival a Autosporting, foto: Porsche Classic Club ČR

“Letos proběhne již 3. ročník Autosportingu a musím konstatovat, že i toto setkání sklízí nevídaný zájem jak majitelů zmíněných vozidel, tak i motoristicky naladěných diváků,” řekl Bumba.
I letos proto budou na Autosportingu k vidění různé sportovní automobily od stařičké předválečné Aerovky až po velmi zajímavé supersporty současnosti. Ze závodních vozů zde budou vystavovány, ale také předváděny v jízdě legendární Škody 130 RS, rychlá soutěžní Subaru nebo několik závodních formulí.
“Společně s pražskými partnery chystáme velmi zajímavé motoristické překvapení pro skutečné znalce motoristické historie. Pro děti uspořádáme závody šlapacích autíček nazvané Autocultura Derby a pro dospělé návštěvníky nebude chybět ani autogramiáda s bývalými ale i současnými automobilovými závodníky,” pochlubil se Michal Kačmár z agentury Autocultura.
Pohodlné parkování vozidel návštěvníků je připraveno až přímo v areálu, hned vedle vystavovaných vozidel. Vše zpříjemní kvalitní reprodukovaná hudba prokládaná komentáři moderátora, velkoplošná obrazovka se zajímavou motoristickou projekcí a samozřejmě nezbytné stánky s občerstvením.
Na celodenní sobotní motoristickou zábavu do Sportovního areálu Vesec zve organizační team motoristické agentury Autocultura a Porsche Classic Club ČR.
zdroj: Porsche Classic Club ČR

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close