Jízdní dojmy: Nová Kia Ceed (Rasťo Chvála Garáž.tv a TopSpeed.sk)

Nová Kia Ceed se zřejmě vážně povedla. Shodují se na tom nejen první dva slovenští novináři, kteří na své Youtube kanály umístili videa z oficiální prezentace v Portugalsku, ale i ti zahraniční. Právě naši východní sousedi mají být na co hrdí, protože nový korejský kompakt se montuje na Slovensku. Abychom parafrázovali české poměry: Je to tedy nejlepší slovenský kompakt? Podívejte se, co o něm natočili Rasťo Chvála a Maroš Čabák.

Vzhledem k místu, kde se Nová Kia Ceed vyrábí, se není co divit, že právě Slováci měli v Portugalsku silné zastoupení. Tím lépe pro nás, protože jazyková bariéra se v případě videí z obou kanálů nekoná a my se můžeme řádně pokochat. A je čím, protože oba kanály patří k tomu nejlepšímu, co československý motoristický tisk-tlač nabízí.

inzerceOběma pánům (tedy všem třem, s Rasťou jezdil i jeho parťák Šulko) se nový Ceed líbil. Ocenili velmi solidní nastavení podvozku, který byl přitvrzen na přední nápravě a naopak změkčen na nápravě zadní. Zlepšit se mělo i řízení, a tak si Kia mohla dovolit prezentaci okořenit i svezením na závodním dráze na slalomu. Stává se už tradicí, že tato korejská automobilka ukázky pro novináře zpestřuje podobnými řidičskými zkouškami a působí to sympaticky.

Nová Kia Ceed, foto: Kia

Nová Kia Ceed, foto: Kia

Sympatický je ale i interiér. Zatímco vnější vzhled má zastánce i kritiky, ten vnitřní jede jednoznačně na pozitivní vlně. Přístrojová deska silně připomíná Sportage a materiály použité na ní, ale i třeba na madlech dveří dávají zapomenout na posměšky směrem k autům z východu z přelomu tisíciletí. Parádou je, že pěkný interiér doplňuje také bohatá výbava, ve které najdete všechny komfortní i bezpečnostní prvky, které jsou v této třídě obvyklé. A dokonce i něco navíc. Takový vyhřívaný volant rozhodně nenabízí každý a systém udržování jízdy v pruzích, který dokáže velmi plynule sám projíždět zatáčkou, to je vážně kus solidní techniky.

Nakonec podívejte se sami, jak se pánové svezli a co se jim líbilo. A jestli vám přijdou modré kousky škaredé a červené bez sex-appealu, pusťte si Maroše Čabáka v bílém Ceedu ZDE.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close