Je jaro a auto potřebuje pořádně umýt!

Zima dala našim plechovým miláčkům zabrat. Rtuť teploměru se ale dere vzhůru, a tak přichází čas na to dopřát jim pořádnou jarní údržbu a očistu.

Abychom dobře viděli

Dokonalý výhled z vozu je základem bezpečné jízdy. S umazaným čelním sklem se můžete na okolní provoz soustředit sebelíp, ale vždy vám jeho část unikne. Přitom během právě skončené zimy dostaly stěrače co proto. Jejich nejdůležitější část – gumičky jsme trhali od namrzlého okna, nechávali máčet v soli ze silnice a nechávali zpuchřet na mrazu. Jestli se někdy vyplatí jejich výměna, je to teď. A k dokonalé funkci jim můžete pomoci i dále, a to díky nanotechnologiím. Možná už jste slyšeli výraz tekuté stěrače. Jde o speciální tekutinu, kterou podle návodu nanesete na umyté sklo, které se pak chová vodoodpudivě. V praxi to pak znamená, že se na něm nedrží voda. Skrz okno je tak za deště déle vidět bez setření a stěrače pracují efektivněji.

Lak jako nový

Bylo by ale chybou zůstat jen u skel a oken. V zimě totiž trpí i podvozek, karoserie a lak. Zatímco první jmenované se vyplatí řešit zejména prevencí před zimním obdobím, laku můžete pomoci před zimou i po ní. A v obou případech je postup vlastně stejný – dokonalá očista doplněná pořádným a kvalitním voskováním. I v tomto případě vám mohou pomoci nanotechnologie, konkrétně nanovosky, které zacelují mikroskopické vrypy a poruchy na povrchu laku. Ten je tak nejen krásně hladký a se zrcadlovými leskem jako za nova, ale i lépe odpuzuje vodu s nečistotami. Zároveň je lépe chráněn proti další degradaci. Rozhodně se nebojte, že by se takový zázrak nedal sehnat. Když do internetového vyhledávače zadáte například heslo Tekutý nano vosk na auto 500 ml, výsledků dostanete celou řadu.

Plasty znovu černé

Nebojte, myslíme i na majitele aut s nelakovanými částmi karoserie. Kliky u dveří, zrcátka nebo nárazníky některých vozů, stejně jako nástavce blatníků automobilů typu SUV nejsou chráněny lakem. V případě jejich poškození ušetříte za lakýrníka, na jejich údržbě byste ale šetřit neměli. Po letech působení soli, změn teplot a UV záření takový nechráněný plast křehne a ztrácí tmavou barvu. Postupně šedne a objevují se na něm barevné mapy. To nevypadá pěkně a může to mít i negativní vliv na funkci takových dílů. Řešení problému se jmenuje oživovač plastů a právě teď – po zimě a před létem – je vhodná doba jej použít.

A kde to všechno sehnat?

Hledáte-li místo, kde vše, o čem jste četli výše, seženete. Zkuste e-shop Nasucho. V jeho nabídce seženete kompletní sortiment autokosmetiky včetně mikrovláknových utěrek, postřikovačů a dalších potřeb, které k pořádnému umytí vozu potřebujete. Pokud chcete vašemu plechovému mazlíčkovi dopřát skutečně sofistikovanou péči, tady nakoupíte vše potřebné.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close