Jaký je rozdíl mezi vozy Škoda Kamiq a Škoda Karoq

Mladoboleslavská Škoda již řadu let kreslí různá auta tak, aby kolemjdoucí hned věděl, že patří do jedné stáje. V současném portfoliu má trojici SUV či crossoverů, které se sice liší velikostí, ale podobné designové finesy mohou vést k jejich záměně. Zatímco rozdíly mezi největším Kodiaqem a jeho menším bráškou už přece jen v oku máme, modely Škoda Kamiq a Škoda Karoq se teprve budeme muset naučit rozeznávat. A trochu nám s tím pomůže sama automobilka v jednom z posledních dílů své relace Škoda nezeptat se.

Ve videu se tak dozvíte, že na exteriéru lze kromě díky světlometům jinak vypadající přídi hledat i další prvky. Záď nese modernější svítílny a celé auto působí poněkud méně outdoorově. Nakonec, jeho revírem je především město.

Škoda Karoq, foto: Škoda auto

Škoda Karoq, foto: Škoda auto

Ještě jasněji je v interiéru. Všemu sice vévodí podobně šedivá barva, avšak možná modernější vnitřek Kamiqu dostal o poznání levnější materiály, než ten v kompaktním Karoqu. Vidět je to na sedadlech i palubní desce. Z ní vystupující displej informačně-zábavního systému v Karoqu automobilka vyzdvihuje jako modernější řešení než ten zapuštění ve větším SUV, avšak spousta řidičů bude za starší variantu raději.

Škoda Kamiq, foto: Škoda auto

Škoda Kamiq, foto: Škoda auto

No a doména Škodovky – kufr? Tady je rozdíl třídy stále znát. 400 litrů v Kamiqu možná nějaké menší rodině postačí, ale jeho větší bráška nabídne o více než 100 litrů mohutnější požírač zavazadel. Z obrázků je navíc jasně patrné, že nejmenší pseudoteréňák od Škody litráž nabírá hlavně výškou, která je přece jen využitelná méně, než půdorys.

Takže rozdíly bychom měli, ne? No, na ten pro zákazníka asi hlavní ve videu zapomněli. Ceníky si budete muset na webech dealerů nebo v jejich showroomech najít sami.

Mohlo by se vám líbit...

1 odpověď

  1. Michal Sláma napsal:

    Proboha proč nenajdete někoho, kdo umí česky?
    Tato věta hovoří za vše…

    Z ní vystupující displej informačně-zábavního systému v Karoqu automobilka vyzdvihuje jako modernější řešení než ten zapuštění ve větším SUV, avšak spousta řidičů bude za starší variantu raději.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close