Jak zabezpečit garáž

Garáž slouží nejen jako přístřešek pro náš automobil. Odjakživa je to místo, kam ukládáme spoustu věcí, pro které doma nemáme místo. V garáži ale také máme motorku, nové kolo, zahradní techniku, nebo třeba drahé nářadí ve špičkově vybavené dílně. Právě proto jsou garáže podle policejních statistik jedny z nejnavštěvovanějších míst zlodějů. Nedobrovolnému vstupu do naší garáže můžeme ale celkem snadno zabránit. Zabezpečení garáže je velký krok k tomu, abychom nemuseli mít o své milované věci strach.

Zamčenými vraty svůj majetek kolikrát neochráníme. Používané zámky jsou pro zloděje snadnou překážkou, kterou zdolají do pár minut. Lepší zámky zaberou šikovným zlodějům jen o pár minut déle. To ale neznamená, že bychom měli nechávat rovnou garáž odemčenou. Ztížit práci zlodějům můžeme například tím, že použijeme vícero zámků. Sebereme tím zloději čas, který může jeho práci zhatit. Dnes existuje na trhu také nespočet bezpečnostních vrat, která práci zlodějům skutečně znepříjemňují. Vše je ale pouhá mechanika, která lze prolomit, připravit se na ní.

Bezpečnostní systém

Abychom si však byli stoprocentně jisti, že máme svůj poklad pod kontrolou, je vhodné si nainstalovat bezpečnostní systém. Pokud navíc máme garáž propojenou s domem, je toto opatření skutečně na místě. Lidé si často neuvědomují, že právě přes garáž mají zloději nejsnadnější přístup do objektu. Použitím bezpečnostního systému však toto riziko eliminujete. Na trhu existuje celá řada bezpečnostních systému, které propojí celý váš dům v nedobytnou pevnost. Pokud už se pustíte do zabezpečování garáže, je vhodné zvážit i možnost zabezpečení celého domu. Řešením mohou být bezdrátové zabezpečovací systémy. Snadno tak propojíte svůj dům s garáží i zahradním domkem. Vše přehledně pod jednou střechou.

Jde to i bez drátů

Dnešní moderní svět stále hledá své hranice. Ještě nedávno bylo třeba tahat po celém objektu kabely a propojovat navzájem jednotlivá zařízení v určitých okruzích. Dnes jde vše bezdrátově. Například Jablotron 100 je revoluční bezdrátový ochranný systém, který nejenže hlídá, zda někdo neoprávněný vstoupil do hlídaného objektu, ale také upozorní na možná rizika jako únik plynu, vody, zaznamená kouř, případně celý požár, a mnoho dalšího. Dokonce detekuje i zdravotní komplikace osob v objektu. Moderní bydlení je i o moderních vychytávkách. Jablotron 100 umí automaticky rozsvěcovat světlaotevírat garážová vrata, či spouštět zavlažování. Vše můžete pohodlně řídit přímo ze svého telefonu za pomoci intuitivní aplikace.

Dalším bezpečnostním systémem, který dokonale zabezpečí vaší garáž, obývák, ložnici i všechny rohy vašeho domu, je Bedo Ajax. Bedo Ajax pracuje na bázi snímačů, které rozmístíte jednoduše po celém domě. Od sklepa až po půdu. Přes mobilní aplikaci aktivujete i deaktivujete celý systém, sledujete streamovaná videa. Ten nejvzdálenější snímač může být od centrálního HUB vzdálen až na 2 000 metrů. Pohodový chod zajišťují dvě na sobě nezávislé jednotky napájení. Výdrž baterií činí až 7 let.

Mitria bezpečnostní technologie

Mitria je společnost se sídlem v Brně, která se zabývá zabezpečovacími systémy i následnou elektroinstalací. Máte-li o bezpečnostní systém zájem, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám poradíme s výběrem, vytvoříme cenovou nabídku a provedeme všechny montážní a technické práce. Těšíme se na vaši návštěvu.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.