Jak vypadá ideální autoservis?

Obří hala, ze země by se dalo jíst a kolem kmitají chlapíci v bílých pláštích? Chyba lávky! Čtyři metry čtvereční – přesně takovou plochu zabírá ideální autoservis. Nemožné? V reálném světě ano, ale na pomoc přichází virtuální realita. O tom se přesvědčí návštěvníci motoristického veletrhu ProfiAuto Show 2019, který se uskuteční 8.–9. června 2019 v Katovicích. Akci pořádá nezávislá síť autoservisů ProfiAuto, která má v České republice a na Slovensku 300 servisních míst.

Profesionálové ze sítě ProfiAuto vytvořili pomocí digitálních technologií originální projekt – ideální virtuální servis. Malá plocha je dostatečná k tomu, aby ukázala, jak vypadá modelový ProfiAuto Servis. Vše díky 3D brýlím s VR systémem, který sleduje pohyby a gesta uživatele, a také díky vizualizačnímu a analytickému softwaru.

Virtuální autoservis, zdroj: ProfiAuto

Virtuální autoservis, zdroj: ProfiAuto

„Ukazuje se, že virtuální realita není jen o počítačových hrách. Rozhodli jsme se ji využít jiným způsobem a vytvořit perfektní autoservis, který můžeme ukázat kdekoliv. Pokud bychom takový servis někde postavili, tak by nás to omezilo jen na jedno místo. Zaměřili jsme se na moderní technologie, díky nimž můžeme ukázat všechny detaily servisního místa včetně specializovaného vybavení a vzhledu autoservisu,“ říká Jindřich Krejčí, ředitel sítě ProfiAuto v Česku a na Slovensku.

Virtuální autoservis, zdroj: ProfiAuto

Virtuální autoservis, zdroj: ProfiAuto

Projekt virtuálního autoservisu je dlouhodobý a bude postupně rozšiřován o další funkce. „V budoucnu plánujeme například školení a odborné prezentace s využitím virtuální reality,“ říká Jindřich Krejčí.

Virtuální autoservis, zdroj: ProfiAuto

Virtuální autoservis, zdroj: ProfiAuto

Letošní ProfiAuto Show 2019, s mottem akce: Poháněné vášní, se bude konat v Mezinárodním kongresovém centru a ve Spodku v Katovicích 8. – 9. června. Mezi prvními potvrzenými body programu 16. ročníku akce jsou například: servisní zóna pro mechaniky a technologické nadšence, soutěž o Pohár mechaniků nebo atrakce pro milovníky adrenalinu.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close