Jak se zbavit vibrací od motoru v autě?

Trápí vás nepříjemné vibrace a hluk pronikající do kabiny vašeho vozu z motorového prostoru? Spousta lidí si myslí, že k významnému snížení rámusu od motoru stačí odhlučnit kapotu, což je bohužel vcelku daleko od pravdy. Chcete-li totiž redukovat hluk vycházející z agregátového prostoru vašeho čtyřkolého miláčka, bude nutné odhlučnit hned několik jeho částí.

Odhlučnění

Odhlučnění kapoty se provádí jako první krok, poté ale bude třeba odhlučnit i mezimotor, samozřejmě jen pokud je to u konkrétního modelu vůbec možné. V rámci utlumení motoru se ale nevyhnete odhlučnění celé přední části vozidla – to se týká mimo jiné i podběhů nebo přední části karoserie – interiéru.

V rámci opravdu kvalitního odhlučnění auta bude nutné rozebrat kompletně celou podlahu, protože ošetření protihlukovými materiály se bude týkat všech částí vozu v oblasti nohou řidiče i spolujezdce a výše. Z ekonomického hlediska je dále hloupost vytlumovat pouze přední část podlahy, když už je rozebraná. Zpravidla se proto podlaha odhlučňuje kompletně celá.

Eliminace vibrací a hluku od motoru se tedy neomezuje jen na odhlučnění kapoty, ale v praxi zahrnuje vytlumení zhruba 30 % auta.

Trápí nepříjemné zvuky a hluk vycházející z agregátového prostoru i vás? Neváhejte se obrátit na techniky na naší dílně 2din.cz! Rádi vám pomohou zvednout jízdní komfort vašeho vozu o jednu třídu výš.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close