Jak prodat auto skutečně nejvýhodněji?

I když svoje auta máme rádi, čas od času se stane, že vozový park obměňujeme. Někdo auta mění jako ponožky a vystřídá jich několik za rok, jinému vůz vydrží klidně deset nebo více let. V každém případě dříve nebo později na prodej vašeho současného automobilu dojde. Víte, jaké v tu chvíli máte možnosti?

Protiúčet

Nejsnazší cesta, jak vyřešit prodej vozu při koupi nového je jeho ponechání prodejci na protiúčet. Často se s tím pojí i dodatečná sleva na nové auto. Vše se vyřeší rychle a bez zbytečné byrokracie. Může to mít vůbec nějaký háček? Samozřejmě, že může. Prodejci jsou si vědomi své výhody spočívající v jednoduchosti protiúčtu. Nic je tak nenutí šponovat výkupní cenu. Až dostanete cenovou nabídku na protiúčet, zkuste se poptat i jinde. Možná budete překvapeni, jak moc výhodněji můžete auto prodat.

Autobazar

Další cesta tedy logicky povede do autobazaru. Ty se zejména dnes – v době nedostatku ojetin předhánějí v tom, aby nabídly co nejlepší cenu. Prodej do autobazaru též není složitý, ovšem je třeba řádně pročíst kupní smlouvu. Leckde se snaží prodávajícího nachytat na drobnostech. Opravdu důvěryhodných bazarů mnoho není.

Firmy zabývající se výkupem vozů

Možná nejlépe uděláte, když se neobrátíte na bazar, ale na firmu, která se specializuje na výkup vozů. Pár takových u nás najdete, například Autakupujeme.cz. Třeba vám právě tady nabídnou nejlepší cenu. Pro vykoupená auta už často mají kupce. Firmě tak oproti autobazaru odpadají náklady na zaměstnance a prodejní plochu, a tak může nabídnout ještě lepší výkupní cenu. Tu si často můžete předběžně zjistit přímo na jejích webových stránkách.

Že se vám nechce nikam daleko? Lepší firmy vykupující vozy působí po celé České republice a pro vůz si samy přijedou. Vyřeší za vás i veškeré papírování. Pokud ale chcete vědět, kdo působí přímo ve vašem regionu, zkuste do internetového vyhledávače vložit třeba heslo výkup aut Plzeň a uvidíte.

Soukromý prodej

Potenciálně nejvýhodněji vypadá soukromý prodej. Odpadá provize jakékoli firmě, a tak můžete dostat skutečně nejlepší cenu. Často tomu tak ale není. Hodnotu vozu můžete špatně odhadnout a prodělat nebo díky přestřelené částce naopak prodávat mnoho týdnů a měsíců. Maily a telefonáty s potenciálními kupci, prohlídky vozu, smlouvání o ceně, kupní smlouva a další papírování… Stojí vám to za to?

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close