Jak probíhá profesní školení řidiče?

Čeští dopravci bijí na poplach. Zakázek mají dost, ale schází jim profesionální řidiči. Podle některých expertů může situace dojít tak daleko, že někteří prodejci nebudou mít na skladě dostatek zboží. Pro vás to znamená jediné – máte-li řízení v krvi, přidejte se do řad řidičů z povolání. Neobejdete se však bez profesního průkazu, který získáte po absolvování školení. Podrobnosti nám prozradili odborníci z pražské Autoškoly King, která zajišťuje školení profesionálních řidičů i řidičů referentů.

Školení na profesní průkaz řidiče musí podstoupit každý držitel řidičských průkazů nezbytných pro řízení vozidel nad 3 500 kg. Dále pak majitelé řidičských průkazů pro skupiny D, D+E, D1 a D1+E.

Autoškola King nabízí všechny druhy školení, které jsou k profesnímu průkazu nezbytné. V praxi jde o vstupní školení, které trvá 140 nebo 280 hodin pro profesionální řidiče s řidičským oprávněním pro skupiny C, C+E, C1 a C1+E, navazující rozšiřovací školení o délce 45 hodin a obnovovací školení v rozsahu 35 hodin určené pro řidiče, kterým vypršela platnost průkazu. Nedílnou součástí nabídky je i pravidelné školení v rozsahu 7 hodin za rok.

vezpetnemzrcatku-cz_king-skoleni_cz_01

Školení vedou odborníci, kteří ve spolupráci s Ministerstvem dopravy pravidelně aktualizují informace o veškerých změnách a průběžně je studentům rozesílají elektronickou formou.

Po absolvování vstupního školení můžete vykonávat řidičské profese po následujících 5 let. V rámci navazujícího rozšiřujícího profesního školení získáte nové informace související s aktuálními tématy.

Jak s informacemi naložíte, je na vás. Průměrný plat řidiče kamionů se pohybuje kolem 30 tisíc Kč za měsíc. Mnozí dopravci nabízí spoustu benefitů a mzdu ve výši kolem 45 tisíc Kč. V Německu si „kamioňáci“ přijdou na ještě více peněz. Na své si přijdou i zájemci o post řidiče autobusu. I těch je v posledních letech velký nedsotatek.

vezpetnemzrcatku-cz_king-skoleni_cz_02

Chcete-li se o profesním školení dozvědět více, přečtěte si informace na www.king-skoleni.cz. Na webu najdete také vše o školení řidičů referentů a online školení BOZP.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close