Jak připravit auto na blížící se zimu?

Zejména u většiny řidičů patří zima k období, které je nejméně oblíbené. Mimo horší sjízdnost silnic v určitých dnech je totiž potřeba své auto na zimu připravit, a to nejen přezutím na zimní pneumatiky, což řada řidičů považuje za dostatečné. Podívejte se, na co byste měli před zimou myslet a možná zjistíte, že jste na něco zapomněli. Hlavní je, že máte stále čas to napravit.

Chystáte se na výlet do hor? Pak si připravte nejen sněhové řetězy!

Ačkoli povinnost sněhových řetězů neplatí na všech úsecích horských cest, je vhodné s jejich potřebností nejen při výletu do hor počítat. Řekněme, že zimní výbava vašeho vozu by je měla obsahovat, už jen proto, že řada horských úseků je označena dopravním značením, které jejich použití nařizuje. I když byste jízdu bez nich zvládli, hrozila by vám zbytečně pokuta.

Pokud patříte mezi milovníky zimních sportů určitě byste měli zvážit, zda se vám nebudou hodit nosiče lyží a snowboardů. Sice víme, že řada lidí si toto vybavení půjčuje až na místě, ale mít vlastní se vždy vyplatí, co kdybyste přijeli na místo a všechny snowboardy či lyže by byly již půjčené?

V zimě stůňou nejen staré autobaterie

Jedno staré moudro říká, že se v zimě u autobaterií projeví neduhy, které vznikly v létě. I tak však stále na kontrolu autobaterie před zimou řada řidičů zapomíná. Pak se však nemohou divit, že za jednoho mrazivého rána otočí klíčkem v zapalování a vůz ani neškytne. S tímto problémem se pak setkávají především řidiči, kteří jezdí krátké tratě a v zimě se jim akumulátor nestačí dobít. Samozřejmě, že hned nemusíte kupovat novou baterku, mnohdy pomůže baterku dobít, k čemuž slouží autonabíječky.

V případě, že auto nechytá u vašeho domu to není zase taková katastrofa, maximálně se omluvíte v práci nebo dorazíte později. Horší situace nastává, když se domů potřebujete dostat. V takové situaci vás samozřejmě mohou zachránit startovací kabely. To, ale platí jen pokud je někdo poblíž, kdo vám pomůže baterku nakopnout. Mnohem spolehlivější jsou v tomto ohledu startovací zdroje.

Další řada vychytávek pro každý zimní den

Kromě již výše zmíněných praktických pomocníků je zde pár doplňků, které vám mohou zpříjemnit i ten nejmrazivější den zkuste se na ně podívat u specialistů na https://www.filsonstore.cz. Zkuste třeba rozmrazovače skel nebo fólie proti námraze, se kterými se můžete vyhnout nepříjemného škrábání namrzlých skel a vyhnout se i jejich poškrábání.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close