Jak nejlépe zabezpečit auto proti krádeži?

Nejlepší ochranou proti odcizení vozidla je bezpochyby garáž. Pokud však nemáte možnost auto garážovat, jak ho co nejlépe ochránit proti zlodějům?

Nepleťte si auto s trezorem

Nechávat cennosti v automobilu je přímou pozvánkou pro potencionální lupiče. I když by měla být tato zásada naprostou samozřejmostí, stále se najde mnoho lidí, kteří toto pravidlo nedodržují. Platit by to mělo i v případech, že si jen „odskočíte do obchodu“ nebo „stejně za chvíli pojede pryč“. Šikovní zloději totiž umí auto vykrást, i když jen stojíte na červenou. Proto v autě nenechávejte nic, co by mohlo vzbudit pozornost. Nemusí se nutně jednat jen o zapomenutý telefon nebo peněženku, zaujmout zloděje může třeba i igelitová taška zapomenutá na sedadle. I kdyby vám auto nakonec neukradli celé, za vylomené dveře či rozbité okno to nestojí.

Zabezpečení vozidla

Je mnoho způsobů, jak můžete svůj vůz zabezpečit. V minulých letech byly velmi oblíbené mechanické zámky. I když technologie už pokročila, někteří je stále využívají, protože jsou spolehlivé. Například zámek řadicí páky nedovolí zařadit rychlost, a tak je nemožné s autem odjet. Pokud však toužíte po modernějším zabezpečení, vyzkoušet můžete alarmy, které svým hlasitým houkáním na případnou krádež upozorní celou ulici. Výhodou alarmů je rychlé přitáhnutí pozornosti, o což zloděj samozřejmě nestojí. Trochu nákladnější, avšak velmi spolehlivou metodou zabezpečení je GPS lokátor. Ten v případě neoprávněného vniknutí do vozidla ihned zalarmuje bezpečnostní agenturu. Navíc díky GPS vždycky víte, kde se váš vůz právě nachází. Poslední formou ochrany je imobilizér. Většina moderních aut ho má v základní výbavě, ale pokud zrovna váš automobil tímto ochranným prvkem nedisponuje, nemusíte si dělat starosti. Dá se jednoduše nainstalovat. Funguje tak, že dokud je auto zamčené, elektrické obvody ve vozidle jsou rozpojeny. Znovu sepnout mohou jen dálkovým ovládáním centrálního zamykání nebo při odemčení za použití autoklíče.

A jak se bráníte proti krádeži auta vy?

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close