Jak na čištění klimatizace sprejem

Není snad žádnou převratnou novinkou, že klimatizaci je třeba čistit. Prvek výbavy, který činí léto v kabině snesitelnějším, pracuje v nesterilním prostředí s vodou či vlhkostí, která zůstává na filtrech. Zde pak snadno dochází k bujení plísní či mikroorganismů, které mohou mít negativní vliv i na zdraví člověka.

Čím více a častěji člověk ve voze z klimatizací jezdí, tím více by měl o její čistotu dbát. Odborníci doporučují její kompletní čištění většinou jednou za rok a spolu s ním i výměnu kabinového filtru. Nejedná se o drahý servisní úkon. Často jej nabízejí pneuservisy. Jejich technici jsou s prací za chvíli hotoví a řeknou si o pár stovek.

ilustrační foto, zdroj: publicdomainpictures.net

ilustrační foto, zdroj: publicdomainpictures.net

Co ale dělat, když se i z nedávno vyčištěné klimatizace line nepříjemný zápach? Jednou z možností je zkusit znovu celkové čištění, třeba u jiného poskytovatele. Posloužit ale může i čistící sprej na klimatizaci, s nímž vše zvládnete sami.

Postup práce je jednoduchý a pro jistotu je zde i videonávod od amtoleje.cz.

  1. Usednout do vozu a nastartovat.
  2. Nastavit teplotu vzduchu z výdechů co nejníže.
  3. Zapnout klimatizaci.
  4. Zvolit vnitřní cirkulaci vzduchu (vnitřní okruh).
  5. Čistič umístit k místu, odkud je sát vzduch, typicky “k nohám” spolujezdce, stiskem jej aktivovat a vůz opustit.
  6. Proces čištění v nastartovaném voze nechat proběhnout přibližně 15 minut.
  7. Zhasnout motor, vůz řádně vyvětrat.

Návod bývá uveden na konkrétním výrobku. Různé spreje na čištění klimatizace se mohou používat i jinak, ale nejčastější je výše uvedený způsob. Oproti návodu ve videu bych sprej doporučil umístit spíše do přední části vozu, nejlépe před spolujezdcovo sedadlo a vzduch z výdechů bych nesměroval na přední okno. Lze tak předejít nepříjemnému zjištění, že po aplikaci máte matný povlak na čelním skle, který často poznáte až při noční jízdě, kdy je nejnepříjemnější.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close