Jaguar a Land Rover zvou k testování na polárním kruhu

Rána zahalují české silnice do mlhy, většina řidičů už dávno na své miláčky nazula papuče se zimním vzorkem a čeká, až se tváří v tvář utká se sněhem a ledem na jindy asfaltovém koberci. Do takových podmínek by však řidič neměl vyjíždět nevybaven. Základní prvek bezpečné jízdy za kluzkých podmínek sedí mezi volantem a pedály. Řidič by měl být na chladné období připraven, ideálně i díky nějakým těm tréninkům pod dohledem odborníků. Ty movitější milovníky volantu zvou britské značky Jaguar a Land Rover k tréninku na cvičišti, které neodpouští. I letos se ve Švédsku koná Ice Academy.

Jezdec Jaguaru Mitch Evans na loňské Ice academy, foto: Jaguar

Jezdec Jaguaru Mitch Evans na loňské Ice academy, foto: Jaguar

Řidiči se na tří- či čtyřdenní akci sjedou do městečka na polárním kruhu s tajuplným názvem Arjeplog. V rámci akce Ice drive je tu čekají zkušení instruktoři, zamrzlé jezero a spousta adrenalinu. Lektoři tu totiž nebudou od nějakého složitého biflování nebo snad PR výkřiků o nejnovějších strojích z dílen obou britských značek. Tady se bude hlavně jezdit! Pořadatelé slibují kousky, o jakých se účastníkům před akcí ani nesnilo. To vše ve výkonných strojích, v nichž svezení stojí za to i na obyčejném asfaltu. Co teprve na hladkém ledu nebo v tvrdém severském terénu…

Kraj borovic však v rámci akce Ice drive nabídne i další doprovodný program. Lákala by vás jízda za polárním kruhem, safari na sněžném skútru nebo projížďka na saních tažených psy husky? V tom případě byste web Jaguaru s bližším popisem akce a možností přihlášení neměli minout. Jen tak pro představu, cena přesahuje 3 000 eur.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close