I staré auto se dá zpeněžit

Dnešní doba je doslova postrachem pro peněženky. Vše zdražuje a spousta lidí přemýšlí, jak co nejvíce ulevit a pomoci rodinnému rozpočtu. Prodej automobilu bývá jedním z prvních nápadů, zejména pokud máte více aut, než kolik jich reálně potřebujete. Peníze přitom můžete dostat i za nepojízdnou rachotinu, která jen zabírá místo na zahradě.

Jistě, šesti- či vícemístnou sumičku čekat nemůžete. Pokud se vám v křoví neválí vhodný základ pro renovaci a budoucí parádní veterán, cestou k financím je likvidace aut, resp. firmy, které ji provádějí. Takové vykoupí opravdu skoro cokoliv. Kromě peněz vám nabídnou i potvrzení o ekologické likvidaci vozu, které využijete například na úřadě při odhlašování vozidla z provozu.

A co s takovým autem pak udělají? Ekologická likvidace nedostala své jméno jen tak pro nic za nic. Co jde, to se zrecykluje a zpeněží. A jde toho vážně hodně. Některé díly lze ještě prodat jako takové, jiné se rozebírají na základní komponenty. Sklo, kov a dokonce i plasty – vše lze použít jako surovinu pro nové výrobky, a vše lze tedy prodat.

Dobré firmy specializující se na výkup vozidel pak nabízejí i další servis, který prodávajícímu může ušetřit spoustu času a nervů. V první řadě jde o přehledné webové stránky, kde je celý proces jasně vysvětlen. Najdete tu i kontaktní formulář, jehož prostřednictvím si ekologickou likvidaci snadno objednáte. Některé firmy si pro takový vůz dokonce samy přijedou až k vám, naloží ho a odtáhnou. Vy nemusíte řešit vůbec nic. Tedy kromě obvyklého papírování. Pokud není auto odhlášené a běží mu povinné ručení, je třeba s dokladem o ekologické likvidaci navštívit registr vozidel a u pojišťovny ukončit povinné ručení. Nejlepší firmy dokonce pomohou i s tím.

To už vás ale v kapse bude hřát několik tisícikorun. Výkupní ceny za taková vozidla se totiž pohybují v těchto řádech. Maximem pak bývá částka okolo deseti tisíc korun. Tuto cenu stanovuje vykupující firma na základě stavu auta, jeho stáří a množství dílů, které půjde použít, resp. prodat. Prostě byznys…

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close