I auto může řešit finanční potíže

Současná situace, zdá se, přináší hlavně problémy. Řešení těch zdravotních spoustě lidí přineslo výpadek příjmů, a tedy problémy ekonomické. Ty se celkem logicky dotýkají i většinou zbytného motoristického světa. Třeba statistiky prodejů nových aut v Evropě říkají, že došlo k meziročnímu poklesu o celou polovinu. Co když je na tom ale rodinný rozpočet tak, že nepomůže odložení plánovaného nákupu nového vozu a je naopak třeba někde rychle peníze sehnat? I tady samozřejmě může pomoci auto, resp. jeho prodej.

Zdánlivě knížecí rada se po racionální úvaze začíná jevit rozumnou. Pokud vážně potřebujete řádově desítky tisíc korun a nedojíždíte za prací, neboť bydlíte ve větším městě, může jít o snadné řešení vašeho problému. Jen je třeba pečlivě vybírat, jakým způsobem a komu svoje auto nabídnete. Soukromá inzerce bývá během na dlouhou trať, který v naléhavé situaci není žádoucí. Logicky se proto nabízí cesta do autobazaru. Ale pozor! Řada prodejců ojetin pouze zprostředkovává komisi. Prodejce tak dostane peníze za svůj vůz až tehdy, když zaplatí kupec. Pro bazar nulové ekonomické riziko, druhý účastník transakce už tolik spokojený být nemusí. Vždy si tak před podpisem smlouvy zkontrolujte, jestli jde opravdu o výkup ojetých aut.

I v případě výkupu však existují serióznější a méně seriózní přístupy. Mezi známky toho, že jste vybrali seriózního partnera obvykle patří to, jestli je ochotný vám zaplatit ihned, takzvaně na ruku, orientační cenu je schopen říct vám třeba po telefonu ještě před vaším příjezdem na pobočku, přebere záruky za technický stav vozidla, vyřizuje složitou administrativu, případně nabízí další doplňkové služby, jako je doplacení leasingu či úvěru nebo uskutečnění obchodu přímo u vás doma. Dostupný je pak takový výkup aut v Praze, ale i kdekoli jinde v České republice.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close