Hyundai Kona nyní ještě stylovější: přichází edice Iron Man

O malém SUV či spíše crossoveru od korejské automobilky si můžete myslet leccos. Faktem je, že Hyundai Kona boduje především avantgardním designem a úspěchy sklízí zejména u liberálnějších národů, než jakými jsou Češi. Je-li pro vás už základní styl tohoto vozu nepřijatelný, raději ani nečtěte dále. Korejci totiž přišli s ještě odvážnější limitovanou edicí Iron Man.

Už samotný úvod oficiální tiskové zprávy vycházející ze slov Tonyho Starka je svérázný: „Moje brnění je manévrovatelné, rychlé a hodně zábavné na večírcích“. Ve Starkově stylu odhalil Hyundai v první den konání akce San Diego Comic-Con 2018 speciální edici SUV Kona, inspirovanou právě Iron Manem. Hyundai Kona Iron Man Edition budila pozornost v expozici společnosti Marvel. Stylizací interiéru a exteriéru se tento vůz podobá dynamickému obleku Iron Mana. Nejedná se však pouze o nějaké designové cvičení. Kona Iron Man Edition bude coby limitovaná edice nabízena zákazníkům. Výroba bude zahájena v prosinci a první vozy budou předány zákazníkům v prvním čtvrtletí roku 2019.

Hyundai Kona Iron Man, foto: Hyundai

Hyundai Kona Iron Man, foto: Hyundai

 

Hyundai Kona Iron Man se od konvenčních sourozenců odlišuje jedinečným světelným designem na přídi, včetně individualizovaných světel pro denní svícení, jejichž tvar má připomínat masku a otvor pro oči obleku Iron Mana. Tento motiv bude k nalezení i na střeše. Pro vůz je dále charakteristické obložení kapoty ve tvaru písmene V, logo s motivem masky Iron Mana na předním blatníku, loga Stark Industries na spodní části předního nárazníku a zadních dveřích, vyryté nápisy Iron Man na vnitřních plochách světlometů, speciální 18“ kola z lehké slitiny se středovými kryty s motivem masky Iron Mana, vyryté nápisy Iron Man na střešních sloupcích D a tmavě chromovaná maska chladiče. Exkluzivní bude i barva karoserie, kterou je červená Iron Man s matně šedou.

Odkaz na komiksového hrdinu naleznete i v interiéru. Palubní desku ozvláštnil podpis Tonyho Starka a na Iron Mana odkazuje i hlavice řadicí páky, speciální průhledový displej, středová konzola  a design sedadel.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close