Hyundai i30 Fastback N line: ještě více stylu

Korejská automobilka Hyundai se karosářskou verzí Fastback svého kompaktního modelu i30 trefila do černého. Jeho přikrčená silueta a proporčně perfektní tvary mu propůjčují na poměry značky nevídaný sex-appeal a styl, na který, soudě podle jeho četnosti v ulicích, slyší i našinec. Korejci však s tímto modelem míří ještě dál a výš. Nedávno představili ostrou verzi N. Z marketingového hlediska už chyběla jenom drsně vyhlížející N line. A hle, je tu!

Hyundai i30 Fastback N line, foto: Hyundai

Hyundai i30 Fastback N line, foto: Hyundai

Zvenku ji poznáte snadno. To je nakonec hlavní cíl této verze – citelně se odlišovat…a tvářit se jako něco, co nejsem. Ale k tomu později. Klíčový je tu vzhled. ten přejímá snad všechny klíčové prvky z opravdových eNek. Sedmnácti- či osmnáctipalcová kola doplňují emotivnější barvy lakování, jimž na výrazu přidávají ještě kontrastní linky na náraznících. Ty mají mimochodem také dramatičtější vzhled než u klasické verze. Bez upomínek na dynamický střih vozu by se neměl obejít ani interiér.

Hyundai i30 Fastback N line, foto: Hyundai

Hyundai i30 Fastback N line, foto: Hyundai

Co se techniky týče, oficiální tisková zpráva hovoří o optimalizaci zejména podvozku pro docílení ještě lepších jízdních vlastností. Berme to jako příslib, že nepůjde jen o přitvrzení díky tenoučkým šlupičkám simulujícím pneumatiky. Soudě podle prvních snímků se však karoserie po vzoru ostré verze N blíže k zemi nepodívala. Pod kapotou také žádné brutální náčiní nehledejte. Do útrob Hyundai i30 Fastback N line se dokonce podívá i litrový tříválec. Silnější čtrnáctistovka T-GDI sice klub fanoušků prošoupaných podrážek na pravých botách také nenadchne, k běžnému rodinnému jezdění ale více než dostačuje. A nějakou tu eRZetu si s ní člověk střihnout také může. A o vznětové šestnáctistovce lze napsat to samé.

Hyundai i30 Fastback N line, foto: Hyundai

Hyundai i30 Fastback N line, foto: Hyundai

O tom ale tohle auto, které se na trhu objeví ještě v závěru letošního roku, není. Potvrzuje to i Andreas-Christoph Hofmann, viceprezident společnosti Hyundai Motor Europe HQ, zodpovědný za marketing a produkt: „Hyundai i30 Fastback N Line kombinuje eleganci našeho pětidveřového kupé s vytříbeným výběrem dynamických prvků N Line. Stupeň výbavy N Line jsme koncipovali pro zákazníky, kteří chtějí dodat svému vozu i30 ještě ostřejší charakter.“

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close