Hřešíte stejně jako ostatní Češi? Rychlost a věnování se řízení je peklo!

Co považujete za nejrizikovější chování řidičů? Stejně jako většina nás-točvolantů asi agresivní jízdu a vybržďování. Možná vás napadne ještě nevěnování dostatečné pozornosti situaci na vozovce a předjíždění v nepřehledné situaci. Čeští řidiči však zároveň přiznávají, že jejich nejčastějším prohřeškem je právě nevěnování dostatečné pozornosti řízení. Na druhém místě je výrazné překračování maximální povolené rychlosti, ke kterému jsme mezi sebou naopak relativně tolerantní. Vyplývá to ze společného průzkumu společnosti KIA MOTORS CZECH a Autodromu Most, který byl zaměřen na bezpečnost za volantem a probíhal ve druhém pololetí roku 2018 na vzorku 440 účastníků kurzů bezpečné jízdy.

S Autodromem Most spolupracujeme dlouhodobě v oblasti bezpečnosti a zlepšování schopnosti řidičů ovládat své auto v neočekávaných situacích. Účastníci kurzů bezpečné jízdy mohou například využít naše vozy KIA Ceed, které jsou známé svojí perfektní ovladatelností a odezvou, což je při dočasné ztrátě kontroly nad vozidlem jeden ze zásadních faktorů pro její zpětné nabytí. Společný průzkum na téma bezpečnosti a chování za volantem je jednou z aktivit, na kterou se chceme do budoucna více zaměřit,“ říká Kateřina Vaňková, PR Manager společnosti KIA MOTORS CZECH.

Kurz bezpečné jízdy, foto: Kia motors CZ

Kurz bezpečné jízdy, foto: Kia motors CZ

Díky naší široké nabídce kurzů bezpečné jízdy máme zkušenosti s různými typy řidičů, kteří se na českých silnicích pohybují. Setkáváme se s řidiči, jejichž hlavním cílem je odpočet trestných bodů, stejně tak se zájemci, kteří k nám přijíždějí především za zábavou a adrenalinem, či s těmi, kteří chtějí zlepšit své schopnosti a reakce v nepředvídaných situacích. Každému z nich máme co nabídnout. Horkou novinkou je kurz bezpečné jízdy FOR LIFE zaměřený na aspekty jízdy po dálnici a zásady správného poskytnutí první pomoci. Výsledky našeho průzkumu proto můžeme s určitou opatrností zobecnit na všechny české řidiče,“ uvedla ředitelka polygonu společnosti AUTODROM MOST Veronika Raková.

Zajímavá otázka se týkala toho, z čeho mají lidé při řízení největší obavy. Většina dotázaných uvedla, že z ostatních řidičů. S velkým odstupem následovala vlastní řidičská chyba, kterou uvedl každý šestý. Naopak mezi ženami tato obava zcela zvítězila.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close