Honda NSX ve výrobě!

V novém závodě PMC (Performance Manufacturing Centre) společnosti Honda v Marysvillu v Ohiu bude na konci tohoto měsíce zahájena sériová výroba nové generace supesportovního vozu Honda NSX. Ta se bude montovat pouze zde a naopak toto centrum vzniklo jen pro montáž Hondy NSX a s ní související vývoj a výzkum. První vozy by měly být dodány evropským zákazníkům už na podzim.

Honda (Acura) NSX, zdroj: acura.com

Honda (Acura) NSX, zdroj: acura.com

Při výrobě Hondy NSX bylo přihlášeno již 12 amerických patentů. Prostorový rám s převahou hliníku je ze 100 % vyroben robotickým MIG svařováním, což je poprvé, kdy je tato technologie použita v automobilovém průmyslu. Během montáže jsou úkony pokročilých robotů doplňovány ruční řemeslnou prací. Montáž hnacího ústrojí, zavěšení kol, elektroniky, součástí interiéru a vnějších panelů karoserie je v režii pouze lidských rukou.

Ruční montáž každého dvakrát přeplňovaného šestiválce, který bude Hondu NSX pohánět, trvá šest hodin a probihá v malé motorárně v blízkém městě Anna. Po úplném sestavení se u každého motoru NSX provádí strojní vyvážení, otestování a záběh odpovídající 150 mílím provozu.

Podobným způsobem je testován dynamický výkon vozu. Tato přísná kontrola zahrnuje podrobné seřizování geometrie kol, kontrolu hmotnosti ve čtyřech bodech, jízdní výšky a přesnosti brzdění na všech kolech a další důležité výkonové kontroly.

zdroj: honda.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close