Honda E vstupuje na trh. Britové už ji testovali!

Spojení retra a futurismu? To je Honda E! To druhé k této japonské značce patří už dlouhá léta. Poukazováním na minulost pak míchá zajímavý koktejl v době, kdy vstupuje do vod elektromobilů pro masy. Model E se pomalu začíná prodávat i u nás. Mnoho našich novinářů však zatím nemělo možnost vyzkoušet si, jak se Honda novou výzvou popasovala. Britští What Car? ale ano.

Elektromobil s roztomilým kukučem startuje na částce 899 900,- Kč. To opravdu není žádná láce. Za silnější motorizaci ve výbavě Advance je třeba si připlatit 77 tisíc korun. Rozdíl mezi 100 a 113 kW nejlépe vystihuje hodnota zrychlení z klidu na 100 km/h 9,5, resp. 8,3 vteřiny. Obě hodnoty jsou příjemné, nikoli však dechberoucí.

Honda E Prototype, foto: Honda

Honda E Prototype, foto: HondaHonda E Prototype, foto: Honda

Hlavním problémem na českém trhu nejspíše bude fakt, že za skoro milion dostanete auto menší než Fabie. Honda E má velikostí nejblíže k Suzuki Swift. Hmotnostně jej však o polovinu překonává. Takové auto se hodí zejména do města a jeho okolí, stejně jako v principu všechny dnešní elektromobily. Kolik lidí si ale může pořídit druhé auto do rodiny za takovouto cenu? To už je pak vážně potřeba, aby to bylo něco extra. A když nemáte na kapotě třícípou hvězdu, čtyři kruhy nebo alespoň jeden kruh s modrými a bílými výsečemi… Povedlo se Hondě dost dobré auto?

Mohlo by se vám líbit...

Počet komentářů: 2

  1. renda4 napsal:

    A když nemáte na kapotě třícípou hvězdu, čtyři kruhy nebo alespoň jeden kruhy s modrými a bílými výsečemi

    Tohle může napsat jenom mamlas.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close