Honda Civic Coupé – sporťáček, který se k nám nedostane

Honda Civic je auto, které musíte milovat nebo nenávidět. Její nízká silueta a rozkročený postoj jí propůjčují sportovní vzhled, který k tradičně honďácky skvělým jízdním vlastnostem patří. Naopak oufounský look leckomu nejde pod fousy, stejně jako přeplňované jednotky pod kapotou. Vzhledem k tomu, o jak okrajový vůz se v segmentu kompaktních vozů jedná, zamrzí, že se na náš trh nedostala jeho nejstylovější verze. Za oceánem se totiž prodává i třídveřová varianta, jejíž dynamický švih z ní dělá de facto Coupé. Skoro takové hodně přifouknuté moderní CRX. I to mělo poháněnou přední nápravu.

2019 Honda Civic Coupe Sport, foto: Honda

2019 Honda Civic Coupe Sport, foto: Honda

Je to vážně sporťák nebo jen méně praktický kompakt, který si na sportovnost pouze hraje? Na to se podívali redaktoři z Redline Reviews a k testu peprného autíčka si jej vybrali ve snad nejpeprnější barvě. Drzost coupé podtrhuje agresivní žlutá metalíza. V tomhle lakování nejkratší karosářskou verzi prezentuje sama Honda, a Civicu Coupé Sport vážně sekne.

Škoda jenom, že v Evropě kompaktní třídvířka vymírají. Tenhle štírek za oceánem startuje v přepočtu lehce nad půlmilionem korun, za což by si jistě i u nás – v západní Evropě svého kupce našel. Ale marketéři Hondy tomu jistě rozumí lépe.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close