Honda chystá do Paříže hybridní CR-V a speciální Civic Type R

Pařížský autosalon se kvapem blíží. Jeho lesk sice ohrožuje absence některých zavedených značek, ty, které se rozhodly tu vystavovat, se však snaží o to víc. Jednou z nich je i japonská Honda, která sem chystá hned několik novinek. Patří mezi ně uvedení sériové hybridní verze SUV CR-V, modernizovaný crossover HR-V nebo speciál ostrého kompaktu Civic Type R “ArtCar Manga”.

Honda CR-V, foto: Honda

Honda CR-V, foto: Honda

Honda CR-V Hybrid

Ačkoli byla Honda před deseti lety jedním z pionýrů mezi producenty hybridních vozů, stačila již dávno vyklidit pozice. Zkratku IMA známe z ojetých Civiců, malých kupátek CR-Z nebo zcela svébytného modelu Insight. Tehdy zřejmě ještě trh na tato auta nebyl připraven, dnes jsme však už asi dále. Minimálně Honda má ten dojem a hodlá na trh uvést první elektrifikovaný vůz ve svém současném portfoliu. Volba vzhledem k poměrům na trhu logicky padla na SUV CR-V. Že nepůjde o žádného loudu dokazuje jeho maximální výkon dosahující 135 kW. Kombinovaná spotřeba 5,3 (5,5 pro verzi s pohonem všech kol) litru paliva na sto kilometrů zase vzbuzuje očekávání v oblasti vlivu na životní prostředí i naditosti majitelovy peněženky.

Honda HR-V, foto: Honda

Honda HR-V, foto: Honda

Modernizovaná Honda HR-V

Evropské premiéry se v Paříži dočká i menší sourozenec japonského bestselleru. Honda HR-V dostává ulítlejší vzhled, vylepšený interiér a řadu nových moderních funkcí. Projektorové světlomety s LED denními prvky spolu s chromovaným pásem na masce nechávají malý japonský crossover vzhledově zapadnout do zbytku portfolia inovativní japonské značky. Auto se dočká i nových agregátů. Na trh sice vstoupí pouze se známou zážehovou atmosférickou patnáctistovkou, během příštího roku se však do jeho útrob nastěhuje i přeplňovaná zážehová patnáctistovka a o deci větší diesel.

Honda Civic Type R “ArtCar Manga”

Pokud byla řeč o ulítlosti designu Hondy, nejde nezmínit její nekompaktní kompakt z kresleného filmu nazývaný Civic, resp. jeho šílenou verzi Type R. Aby nikdo nezůstal na pochybách, kdo že je největším extrovertem se stylizovaným H na přídi, přichystala Honda pro příležitost pařížského autosalonu jeho speciální verze. Nazývá se ArtCar Manga. A to hovoří za vše. Ne, že by tedy se stylem manga nekorespondoval už základní model. Za vzhledem této specialitky však stojí studenti francouzské Human Academy Europe. Vítězný návrh vizualizace umělecky pojatého vozu ve stylu komiksu manga bude v Paříži stát hned vedle klasického hatchbacku v provedení Sport Plus. Kam až lze posunout jeho vzhled?

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close