Faceliftovaná Škoda Fabia jde do prodeje

Škoda Fabia pro modelový rok 2019 prošla výraznou modernizací a již nyní ji lze objednat. Její základní cena činí 259 900,- Kč a pod kapotou vždy naleznete zážehový agregát o objemu jeden litr.

Na mírně upraveném designu vozu se podepsaly zejména nově tvarované hlavní a mlhové světlomety a přepracovaná maska chladiče. K Fabii půjde poprvé objednat diodové přední světlomety i zadní skupinové svítilny. Jako každý facelift ani tento se neobešel bez nových designů litých kol, jejichž průměr se nyní může vyšplhat až k osmnácti palcům. Drobné úpravy pak zpozorujete i v interiéru.

Škoda Fabia 2019, foto: Škoda auto

Škoda Fabia 2019, foto: Škoda auto

V útrobách vozu zaševelí dvojice tříválcových zážehových jednotek. Atmosférický plněná 1.0 MPI může být naladěna na 44 nebo 55 kW, přeplňovaná 1.0 TSI pak na 70 nebo 81. Potud modernizace změny nepřináší. Turbem dopované jednotky však nyní disponují filtrem pevných částic.

Označení stupňů výbavy zůstává také beze změny. Základní linie se nazývá Active, prostřední Ambition a nejvyšší Style, nad níž stojí ještě designově sportovní Monte Carlo. Základ pořídíte za 259 900,- Kč. V takovém voze dostanete manuální klimatizaci, elektricky ovládaná přední okna nebo autoádio. V ceníku však najdete částku o 20 000,- Kč vyšší, neboť nejslabší motorizace za nejnižší cenu bude dostupná až v dalších měsících.

Dalších 20 000,- Kč se připlácí za výbavový stupeň Ambition, který zahrnuje například kola z lehkých slitin, infotainment Swing nebo malý kožený paket. Pouze s přeplňovanými motory jsou k dispozici varianty Style a Monte Carlo. Jejich základní cena činí 344 900,- Kč, resp. 374 900,- Kč. Cena sportovní verze tak po modernizaci klesla, stejně jako příplatek za automatickou převodovku DSG, který nyní činí 30 000,- Kč.

Modernizovaná Fabia dostala do vínku také řadu moderních pomocníčků. Za všechny jmenujme systém hlídání mrtvého úhlu, asistent vyparkování a asistent dálkových světel. Nový je také 6,5palcový displej systému Swing a řada simply clever řešení, jako například škrabka na led umožňující měření hloubky dezénu pneumatik nebo LED svítílna v zavazadlovém prostoru. Kompletní ceník je dostupný na webu Škoda auto.

 

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close