Elektromobil Kia e-Niro se pochlubí dojezdem až 615 km

Jestli nějaká automobilka v poslední době zahrnuje motoristické novináře kupou opravdu významných novinek a tiskových zpráv, je to korejská Kia. V článcích o kombíku ProCeed a sportovním Ceedu GT ještě pořádně nezaschl inkoust a Korejci se již hlásí s další premiérou. Ta má proběhnout za 14 ní v Paříži a bude mít příchuť zeleně a chlorofylu. Po úspěchu s elektrickým Soulem se stále populárnější značka pustí znovu mezi elektrické crossovery. Jejím druhým bude Kia e-Niro.

Jak už název napovídá, předobraz budoucího elektromobilu známe i z našich silnic. Je jím Kia Niro, crossover velikostí spadající mezi Stonic a Sportage, který od začátku cílí především na ekologicky smýšlející zákazníky. Dosud je k mání jako hybrid, který elektromotor spojuje s atmosférickou zážehovou šestnáctistovkou. Cenou i koncepcí tvoří konkurenci především hybridním Toyotám Auris a Prius. Nyní však Korejci míří dál.

Kia e-Niro, foto: Kia

Kia e-Niro, foto: Kia

Kia e-Niro bude dostupná ve dvou výkonových verzích. Obě se budou lišit i kapacitou akumulátorů. Slabší nabídne výkon 100 kW, kapacitu baterií 39,2 kWh a praktický crossover s ní překoná stokilometrovou rychlost 9,8 vteřiny po startu. Silnější nabídne 150 kW, 64 kWh a zrychlení z klidu na 100 km/h za 7,8 vteřiny. K tomuto provedení se váže také dojezd naměřený podle normy WLTP na úrovni 485 kilometrů v kombinovaném cyklu. Čistě městský provoz povede údajně k více než šesti stům kilometrů bez nutnosti hledat dobíjecí stanici. Rychlodobíjecí stojan o výkonu 100 kW jej navíc za 54 minut doplní na 80% kapacity.

Kia e-Niro se objeví na trhu ještě letos. Na odhady jeho ceny je zatím brzy, jisté však je, že i tento korejský model bude nabízen se sedmiletou tovární zárukou, která se bude vztahovat i na elektromotor a baterie.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close