Dovoz aut z Německa a jeho úskalí

Jestliže právě uvažujete o dovozu auta ze zahraničí a bojíte se komplikací, které mohou nastat, můžete se obrátit na společnost Doveztodal.cz, která se věnuje dovozu automobilů z Německa. Je třeba myslet na spoustu věcí včetně převozních značek, pojištění nebo přihlášení vozidla z dovozu. Je třeba také sledovat úřední hodiny. I když kupujete auto od soukromníka, musíte jej společně odhlásit. Registry, kde odhlášení s potřebnou dokumentací vyřídíte, mívají v Německu velmi často otevřeno jen dopoledne. Pokud vše nestihnete díky nějakým komplikacím vyřídit včas, protáhne se vám cesta o další den.

Dovoz aut ze zahraničí

Odhlášení auta od soukromníka bývá často v ceně, ale není to pravidlem. Ujistěte se, že máte všechny dokumenty a zajištěný nocleh v případě, že nestihnete vše vyřídit v rámci úředních hodin. Cesta do Německa vám bude trvat přibližně 20 hodin, které strávíte za volantem. Je tedy velmi náročná. Je třeba jet opatrně, odpočívat, raději častěji zastavit třeba na benzínce a dát si kávu. Po příjezdu do ČR vás určitě čeká ještě technická kontrola. Jde o zdlouhavou proceduru v podobě registrace auta z dovozu do českého registru vozidel, měření emisí a STK. I tato byrokracie se často pěkně protáhne a mnohem snazší je nechat to na odbornících.

Doveztodal.cz a dovoz automobilů z Německa

Díky pravidelnému servisu, péči o vůz i kvalitním silnicím v Německu jsou vozy v dobrém stavu a často je pořídíte s lepší výbavou za stejnou cenu jak u nás. Pobíhání po úřadech, dlouhé stání ve frontách a chybějící dokumentace je však strašákem mnoha z nás. Neváhejte využít profesionálních dovozců, kteří díky dlouhé praxi a dobrým vztahům s prodejci i lidmi na úřadech zvládnou vše během dvou dní. Dovoz auta z Německa se ve většině případů vyplatí, pokud si vyberete správně. Pokud nemáte dostatek času a chcete mít jistotu, že nakoupíte dobře a vše proběhne bez komplikací, nechte to na těch zkušenějších. Ti, co už mnoho aut z Německa přivezli, vám rádi pomohou a vyjdou vstříc.

Mohlo by se vám líbit...

1 odpověď

  1. Gábi napsal:

    Dovez to dál s.r.o./Dovez to blíž s.r.o. je ta nejhorší zkušenost, kterou jsem zažila. Rozhodně nikomu nedoporučuji! Neposkytují pravdivé informace o vozidle, překrucují fakta, nedodržují dohodnuté, nemají ani kancelář nebo prostory, nemáte se pak kam obrátit s reklamací, zatajují vady na vozidle, pokusili se nám zaplacené auto 2x sebrat. A neskutečně manipulují. Aktéři v momentě problému původní firmu potopí a pořídí novou – viz Obchodní rejstřík. Paní Agáta už měla dost závažné problémy s nekalými praktikami ohledně prodeje vozidel: https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/163958-autobazar-pretaci-tachometry-majitele-ceka-soud

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close