Debica na trh uvádí nové zimní pneumatiky pro SUV

Majitelé vozů SUV dostávají další možnost při výběru zimního obutí. Polský výrobce Debica uvádí na trh pneumatiky Frigo SUV2. Ekonomická volba má dosahovat vysoké přilnavosti díky běhounu s vícesměrovým dezénem, optimalizovaným speciálně pro vozidla SUV. Charakterizuje jej vysoký počet hran a příčných drážek, které se zařezávají do sněhu. Díky nim a nové široké stopě se zlepšuje jízdní stabilita i brzdný výkon na suchém i kluzkém povrchu.

Dezén běhounu pneumatik Debica Frigo SUV2 ve tvaru písmene V nejen efektně vypadá, ale zároveň je i efektivní. Díky tomuto řešení guma lépe odvádí vodu a déle vzdoruje aquaplaningu. Nová konstrukce polského výrobku má dále přispívat ke snížení valivého odporu. To řidiči ocení zejména na čerpací stanici. Vůz by se jim totiž měl odvděčit nižší spotřebou pohonných hmot. 

Debica Frigo SUV2, foto: Debica

Debica Frigo SUV2, foto: Debica

Piotr Nagalski, marketingový ředitel Debica v Evropě, řekl: „Když naši inženýři začali pracovat na Dębica Frigo SUV2, záměrně ji navrhli tak, aby nabídla vysokou výkonnost za rozumnou cenu. Řidiči tak dnes mají k dispozici pneumatiky, které excelují za všech zimních jízdních podmínek a jsou přitom ohleduplné k jejich peněžence.”

Pneumatiky Debica Frigo SUV2 jsou zatím nejnovější součástí zimního portfolia polské značky. Jejími souputníky jsou modely Frigo 2 a Frigo HP2. Nové pneumatiky, určené především pro dynamicky se vyvíjející segment SUV, budou k dispozici celkem v šesti různých rozměrech. Široký 235/65 R17 108 H XL lze koupit od léta. Prvního října se na trh dostaly i další sedmnáctky  225/65 R17 106 H XL a 215/60 R17 96 H. Na začátku prosince půjde model Frigo SUV2 koupit i v rozměrech  225/60 R17 103 V XL a235/60 R18 107 H XL. Vrchol nabídky v podobě širokánské osmnáctky 255/55 R18 109 H XL je připraven na zimní sezónu 2019/2020.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close