Další scout na obzoru!

S modernizací vlakové lodi mladoboleslavské značky přichází nejen verze kombinující elektromotor a klasický spalovací, ale i outdoorová verianta. Škoda Superb Scout se v cenících objeví ještě letos a rozšíří tak paletu vozů s okřídleným šípem ve znaku určených do lehčího terénu.

Designéři měli poměrně jednoduchou práci. Vzali osvědčená řešení v podobě kontrastně lakovaných zrcátek, pravků na masce a náraznících a chráničů blatníků a prahů.Velká kola, příjemně modré lakování a fešák je na světě! Kromě tyrkysu je Škoda Superb Scout dostupná i v novém oranžovém odstínu Tangerine.

Škoda Superb Scout, foto: Škoda auto

Škoda Superb Scout, foto: Škoda auto

Technicky jde o klasický Superb v provedení kombi, jemuž inženýři zvedli podvozek o 15 mm. Sázkou na jistotu je pohon všech kol i dvoulitry starající se pohon. Ten vznětový poskytne 140 kW a 400 N.m, ten zážehový pak 200 kW a 350 N.m. Je to teréňák nebo sporťák? Buď, jak buď, oba jsou spojeny se sedmistupňovou převodovkou typu DSG, splňují emisní normu EURO 6d-TEMP a byly osazeny systémy start-stop a rekuperací brzdné energie.

Uvnitř je Škoda Superb sCOUT nejen nekompromisně praktickým vozem, ale zároveň i velmi komfortním. 660 litrů v zavazadlovém prostorů zůstává, naopak nově se objevují dřevěné prvky navozující dojem luxusu. Komu by výše zmíněný kufr nestačil, může sklopit zadní sedadla, čímž se před ním otevře prostor o obejmu téměř dva kubíky. No a za takovým Scoutem lze táhnout i pořádný přívěs. Na přání dodávané tažné zařízení utháhne břemeno těžké až 2,2 tuny.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close