Dacii se daří. Na našem trhu je teď v Top 3!

Ačkoli by se zdálo, že současná tuzemská konjunktura vžene Čechy do náručí prémiových automobilek, setrvalý růst zažívá ta na druhé straně spektra. Nabídka Dacie totiž uspokojí stále více těch, kteří chtějí nové auto, ale dosud vždy měli pouze na ojetinu. Její vozy jsou přitom pohledné,solidně vybavené a praktické. Na to pragmatický našinec slyší.

V tuto chvíli je podíl rumunské automobilky na našem trhu přibližně 7%. Nedávno navíc překonala významný milník – prodala u nás 100 000 vozů od doby, kdy začala počítat svou novodobou historii. České zastoupení si přitom nejvíce cenní faktu, že Dacia se k tomuto úspěchu propracovala systematicky, poměrně nenápadně a bez rozsáhlých propagačních a mediálních kampaní. Zákaznický úspěch automobilů značky Dacia tedy zdaleka není jen výsledkem reklamy, ale především odrazem zákaznického zájmu, opřeného o solidnost produktů, prodeje i poprodejních služeb, stejně jako kvalitní nabídky, podpořené atraktivní cenovou politikou.

Dacia Logan MCV Stepway, foto: Dacia

Dacia Logan MCV Stepway, foto: Dacia

Výroba automobilů značky Dacia začala v Rumunsku před půlstoletím a po nedlouhém čase byly licenční Renaulty 12, pod označením Dacia 1300 a později jako modernizovaný model Dacia 1310, vyváženy také do tehdejšího Československa. Významným milníkem byl pak rok 2005, kdy se k nám začaly dovážet první modely Logan, a s nimi bylo zahájeno budování prodejního a servisního zázemí v rámci obchodní sítě značky Renault. Od té doby prodeje vozů Dacia v ČR mnohonásobně vzrostly. Vloni překročil počet prodaných Dacií v ČR hranici 16 tisíc kusů a letošní průběžné třetí místo je důkazem, že započatý trend pokračuje. Vždyť v roce 2017 byla Dacia ještě na pátém místě, v roce 2010 na třináctém a před patnácti lety, tedy v roce 2004 jí patřilo místo dvaadvacáté.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close