Dacia Duster: diesel nebo benzín? Co je lepší do terénu?

Dacia Duster je úkaz. Z levného SUV se stal fenomén nejen v české kotlině. Fan kluby mu rostou po celé Evropě i mimo starý kontinent. A právě fanoušci stojí za videem, které dnes sdílíme.

Málokdo, kdo uvažuje nad koupí právě Dacie Duster, přemýšlí nad jiným modelem. Někomu možná vytane na mysli Suzuki Vitara, ale to je z přímých konkurentů asi vše. Levné auto, které neudělá ostudu zaparkované před divadlem, ale dokáže být hlavně drsným pracantem, na kterého je spolehnutí za všech okolností v těchto cenových relací nikdo jiný nenabízí.

Dacia Duster, foto: Dacia

Dacia Duster, foto: Dacia

O to více budoucí majitelé spekulují nad stupněm výbavy a hlavně motorizací. Rumuni takovým lidem nedávno “pomohli” vyřazením zážehové atmosférické šestnáctistovky z nabídky. Stále je tu ale otázka, jestli diesel nebo benzin. Cenový rozdíl není velký, renaulťácká nafta je vyzkoušená a velký kroutící moment obou přeplňovaných motorů by mohl stačit i do terénu.

Jak je to doopravdy, to ukáže video od Duster Cool Travels. Dacia Duster s pohonem všech kol se tu utká s Dacií Duster s pohonem všech kol. 1.5 dCi versus 1.3 TCe. Nafta proti benzínu. A to vše v terénu!

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close