Co přinese nově představená Kia XCeed?

Rodina vozů Kia Ceed se v letošním roce rozrostla v pořadí již o čtvrtou karosářskou variantu, jež tak doplní vozy karoserií hatchback, kombi a shooting brake. Jmenovitě se jedná o městský crossover s názvem XCeed, který se své premiéry dočkal koncem června na světoznámém autosalonu v německém Frankfurtu. Jeho hlavním posláním z pohledu jihokorejského výrobce je nabídnout sportovnější alternativu ke klasickým crossoverům a zároveň propojit to nejlepší z modelové řady Ceed a kategorie SUV.

V nabídce Kia vůz XCeed zaujímá svým zaměřením i rozměry postavení někde mezi hatchbackem Ceed a modelem SUV auta Sportage. Kvůli své prostornosti bude XCeed použitelný i jakožto rodinný vůz. Jeho snahu o sportovní zevnějšek pak nelze díky dlouhé přídi a zadní části svažující se ve stylu fastbacku přehlédnout. Dostát trendu moderních technologií v autech by pak novému modelu Xceedu měl pomoci zejména propracovaný systém konektivity a infotainment systém, jemuž by měl dominovat palubní dotykový displej o úhlopříčce až 10,25 palce.

Nový crossover Kia XCeed

Nový crossover Kia XCeed

Od září 2019 si ji bude možné pořídit i v ČR

Pod kapotou této novinky bude k nalezení jedna z celkem pěti nízkoemisních pohonných jednotek. Chybět nebudou oblíbené benzínové motory 1.0 T-GDi a 1.4 T-GDi, a dokonce ani motorizace 1.6 T-GDi převzatá z modelu Ceed GT. Nabídka pak bude doplněna o naftovou motorizaci 1.6 CRDi a v blízké budoucnosti se rozšíří i o mild a plug-in hybrid – ten přibude už na podzim.

Motory bude možné kombinovat buď s šestistupňovým manuálem, nebo sedmistupňovým automatem. Nový městský crossover Kia XCeed se bude vyrábět ve slovenské továrně Kii nacházející se v Žilině, přičemž zahájení jeho prodeje v České republice je naplánováno na 3. čtvrtletí roku 2019, konkrétně na září. Na cenu si však čeští zákazníci musejí ještě chvíli počkat.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close