Co přinese nově představená Kia XCeed?

Rodina vozů Kia Ceed se v letošním roce rozrostla v pořadí již o čtvrtou karosářskou variantu, jež tak doplní vozy karoserií hatchback, kombi a shooting brake. Jmenovitě se jedná o městský crossover s názvem XCeed, který se své premiéry dočkal koncem června na světoznámém autosalonu v německém Frankfurtu. Jeho hlavním posláním z pohledu jihokorejského výrobce je nabídnout sportovnější alternativu ke klasickým crossoverům a zároveň propojit to nejlepší z modelové řady Ceed a kategorie SUV.

V nabídce Kia vůz XCeed zaujímá svým zaměřením i rozměry postavení někde mezi hatchbackem Ceed a modelem SUV auta Sportage. Kvůli své prostornosti bude XCeed použitelný i jakožto rodinný vůz. Jeho snahu o sportovní zevnějšek pak nelze díky dlouhé přídi a zadní části svažující se ve stylu fastbacku přehlédnout. Dostát trendu moderních technologií v autech by pak novému modelu Xceedu měl pomoci zejména propracovaný systém konektivity a infotainment systém, jemuž by měl dominovat palubní dotykový displej o úhlopříčce až 10,25 palce.

Nový crossover Kia XCeed

Nový crossover Kia XCeed

Od září 2019 si ji bude možné pořídit i v ČR

Pod kapotou této novinky bude k nalezení jedna z celkem pěti nízkoemisních pohonných jednotek. Chybět nebudou oblíbené benzínové motory 1.0 T-GDi a 1.4 T-GDi, a dokonce ani motorizace 1.6 T-GDi převzatá z modelu Ceed GT. Nabídka pak bude doplněna o naftovou motorizaci 1.6 CRDi a v blízké budoucnosti se rozšíří i o mild a plug-in hybrid – ten přibude už na podzim.

Motory bude možné kombinovat buď s šestistupňovým manuálem, nebo sedmistupňovým automatem. Nový městský crossover Kia XCeed se bude vyrábět ve slovenské továrně Kii nacházející se v Žilině, přičemž zahájení jeho prodeje v České republice je naplánováno na 3. čtvrtletí roku 2019, konkrétně na září. Na cenu si však čeští zákazníci musejí ještě chvíli počkat.

inzerce

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.