Čezeta je zpět!

Čezeta 506, Zdroj: Čezeta motors

Čezeta 506, Zdroj: Čezeta motors

V Praze sídlící firma Čezeta motors představila elektrický retroskútr Čezeta 506.

Z obrázku je patrné, že nový elektroskútr vychází z legendárních ČZ 501/502 konstruktéra Jaroslava Františka Kocha, které se montovaly od roku 1957 v Českých Budějovicích. Pro svůj design s protaženým čumákem se jim dostalo lidového označení Prase. Tyto skútry sklízely na přelomu padesátých a šedesátých let úspěch v různých koutech světa a dnes mají punc takové československé Vespy.

Začátkem listopadu pak firma Čezeta motors představila novou elektrickou 506. Veze se tak dvou módních vlnách – na vlně elektromobility a na vlně oživování de facto zaniklých značek, v což v poslední době krystalizuje obliba retro.

Čezeta 506 má být kompletně montována ručně, případně za pomoci 3D tiskárny. Dvoumístný elektroskútr je vybaven motorem o výkonu 5 kW. Ten mu má umožnit uhánět až stokilometrovou rychlostí. Z 0 na 60 km/h by se pak mělo Elektroprase dostat za 4 vteřiny. Baterie by měly stačit na zdolání až stovky kilometrů, přičemž plného nabití by měly z běžné zásuvky dosáhnout za 4,5 hodiny. Čezeta poskytuje na svůj výrobek tříletou záruku, kterou je možné prodloužit až na 10 let. Výrobce zároveň vyzdvihuje možnost řídit tento stroj v EU pouze s běžným řidičákem.

Český elektroskútr můžete na stránkách výrobce objednávat už nyní. Do konce roku hodlá Čezeta dodat model 506 první stovce zákazníků. Pokud dosud hledáte, kde je zádrhel a čekáte na cenu, tak uvažujete správně. Ručně vyrobené Elektroprase vyjde na necelých 10 tisíc Euro.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close