Cestování v době covidu – renesance pro obytná auta a karavany

I když se nám to nelíbí, v současné době rezonuje slovo covid absolutně všude. Ovlivňuje snad všechna odvětví lidské činnosti. Některá jsou zcela paralyzována, jiná ohrožena lidskou opatrností a strachem. Snaha o vlastní bezpečnost je logická, a tak přestáváme třeba i s řadou koníčků. Mezi ně patří i cestování, tedy alespoň to vícedenní. Ve snaze vyhnout se cizím lidem v hotelech a penzionech čekáme na lepší časy. Možná ale zbytečně.

Existuje totiž pohodlná možnost, jak se vydat na několikadenní výjezd a nepotkat možná ani živáčka. Co že máme na mysli? Přece obytná auta a karavany. Jen si představte: V pátek po práci sbalíte bagáž i rodinu a v autě velikosti běžné dodávky vyrazíte, kam se vám zrovna bude chtít. Žádné rezervace pokojů, žádné check-in a check-out. Jen absolutní svoboda volby, kam se chcete podívat.

Obytné vozy a karavany nabízejí absolutní svobodu cestování, zdroj: Pixabay

Obytné vozy a karavany nabízejí absolutní svobodu cestování, zdroj: Pixabay

Taková svoboda ale něco stojí. Dnešní luxusně vybavené karavany disponují vším, co v běžné domácnosti potřebujete, a to na velmi solidní úrovni. Jejich koupě ale také není zrovna levnou záležitostí. Cenově se nákupu druhé domácnosti může blížit. Jen ta domácnost jeden víkend parkuje v Krkonoších, druhý na Lipně a třetí třeba na jižní Moravě. Ne každý si ale může vlastnictví něčeho podobného dovolit.

Řešení je tu ale i pro ty, kteří obytný vůz chtějí využít jen párkrát za rok a jeho koupě tak ekonomicky nedává smysl. Nazývá se půjčovna obytných aut a karavanů. Za mnohdy nižší částku, než na kolik by vás vyšlo přenocování v penzionu, si můžete takovou cestu ke svobodě vypůjčit. V případě karavanů může jít i o méně než 1000 korun za den, s obytným autem počítejte s dvojnásobkem.

Rozhodně se nemusíte bát, že by na vás za tyto peníze čekala bída socialistických obytných přívěsů plná umakartu a zápachu lepidla. Půjčovny obvykle disponují novými nebo zánovními stroji a přívěsy, které nabízejí luxus srovnatelný s lepšími hotely. Jen, pravda, na trochu menší ploše.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close