Český výrobní závod brzdových destiček ITT slaví 10 let

Moravskoslezský kraj a automotive, to není pouze nošovická fabrika Hyundai. Již desátým rokem tu sídlí také výrobní závod předního evropského výrobce brzdových destiček do automobilů a tlumičů pro kolejová vozidla ITT. Současně zažívá ekonomicky nejpříjemnější období.

V loňském roce totiž dosáhl rekordních tržeb skoro čtyři milardy korun. Právě takovou částku získal za 37 milionů kusů destiček a 139 tisíc kusů tlumičů. Podnik zaměstnávající téměř 700 lidí tak může investovat. Jen na letošek má připraveny projekty za 183 milionů korun.

Brzdové destičky z produkce ostravského závodu firmy ITT, foto: ITT

Brzdové destičky z produkce ostravského závodu firmy ITT, foto: ITT

„V loňském roce jsme navýšili výrobu brzdových destiček na 36,9 mil. kusů (nárůst o 5 %) a výrobu železničních tlumičů na 124,3 tis. kusů (nárůst o 14 %). Zvýšili jsme rovněž počet zaměstnanců. V současné době zaměstnáváme v Ostravě 691 kmenových zaměstnanců, navíc máme dalších přibližně 150 agenturních zaměstnanců. Podařilo se nám proniknout na další trhy a začali jsme vyrábět pro další zákazníky,“uvedl Jan Prášil, generální ředitel ITT Holdings Czech Republic a dodal: „V roce 2019 máme v plánu navýšit výrobu destiček i tlumičů o přibližně 10 %. U brzdových destiček tak chceme překonat hranici 40 mil. kusů.“

Brzdové destičky z Ostravy odebírají koncoví zákazníci, jako jsou například německý Continental, koncern PSA nebo italské IVECO. Část produkce nakupují výrobci brzdových systému Brembo, Advics nebo Mando. Destičky z Moravskoslezského kraje tak možná ve svém voze používáte i vy. Pokud vlastníte nové nebo zánovní auto značky Škoda, BMW, Audi nebo Mercedes-Benz, je to velmi pravděpodobné.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close