Cars on Autobahn aneb kolik z toho asi vymáčknu?

Maximální rychlost auta je pojem, který vzrušuje milovníky vůně benzinu už od plenek. Když jim odrostou, začnou bočním okénkem vozidel sledovat cejchování rychloměru, aby po letech pochopili, že jej výrobci zdobí zbytečně namachrovanými čísly. Hazardéři pak hodnotu top speed zkoušejí na vlastní kůži, samozřejmě na uzavřené trati nebo maximálně na dálnici, tedy německé.

Právě absence rychlostního limitu na dálnicích u našich západních sousedů využívají tvůrci Youtube kanálu Cars on Autobahn. Vyzkouší zde totiž něco, co zdaleka nemůže každý – jak se auto chová v opravdu vysokých rychlostech, resp. kam až ručička rychloměru dokáže vystoupat. V žádném případě to není pokus hodný následování, ale když už to někdo natočil a pověsil na Youtube… Leckoho totiž může zajímat, jestli i jeho auto dokáže hltat kilometry v režimu, kdy benzin v nádrži jen zasyčí.

Peugeot 3008, foto: Peugeot

Peugeot 3008, foto: Peugeot

Jako ilustrační příklad jsem vybral aktuální novinku v podobě testu SUV Peugeot 3008 GT. Dostupný rodinný švihák se tváří, že má sil na rozdávání a osmistupňový automat ho prý o nic neobral. Uvidíme…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close