AUTOTRACER od společnosti Cebia nově prozradí i obecnou cenu vozu

Aplikace AUTOTRACER od společnosti Cebia si za posledních pár měsíců získala značnou oblibu. Nyní jej provozovatelé přicházejí s další novinkou. Při prověřování historie vozidla si uživatelé mohou nově ověřit také aktuální obecnou tržní cenu konkrétního auta. Získají tak jasnější představu o tom, za kolik se podobná auta nabízejí a okamžitě tak zjistí, jestli auto, které si plánují
koupit, není předražené nebo podezřele levné. Získají také informace, jak a za jakou částku bylo auto v minulosti nabízeno a mohou vidět i jeho starší snímky.

Seat Ibiza ST, zdroj: seat.cz

Zároveň se jim nově zobrazí i inzerce podobných vozidel z největších českých a zahraničních inzertních portálů. Všechny tyto služby se nyní staly součástí placeného výpisu ze systému AUTOTRACER pro individuální zákazníky, cena za výpis se ale nenavýšila.
„Zájem o nové služby převýšil naše očekávání. Na aktuální tržní cenu vozidla se podívá 73,2 procent zákazníků. Ukázalo se, že po stavu tachometru jde hned o druhou položku, o kterou mají lidé největší zájem,“ říká Martin Pajer, ředitel společnosti Cebia, která službu AUTOTRACER provozuje. Nové služby mají lidé k dispozici od poloviny dubna.

Z dlouhodobého pohledu roste také zájem o samotné prověřování vozidel, a to nejen ze strany individuálních zákazníků, tedy lidí, kteří si kupují ojeté auto, ale rovněž ze strany autobazarů a prodejců ojetin. V posledních pěti letech došlo k více než dvojnásobnému nárůstu počtu placených dotazů do AUTOTRACERu. V případě neplacených dotazů, kdy si zákazník zobrazí pouze množství informací k vozidlu, došlo ve stejném období k nárůstu o 222 procent. Ročně loni evidovala Cebia více než 1,6 milionu dotazů do neplacené části systému.

zdroj: Cebia

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close