Automobilka Mitsubishi staví pickupy již 40 let

Nejsme za oceánem a pickupy tak máme spojeny především se značku Mitsubishi a modelem L200. Jeho historie se začala psát roku 1978.

Před čtyřiceti lety začaly frčet videohry, v Japonsku budovali první automatizovanou síť pro mobilní telefony, po stříbrném plátně se proháněl Superman a první z dnešních téměř pěti milionů zákazníků si koupil pickup Mitsubishi.

1. generace Mitsubishi L200/FORTE, foto: Mitsubishi

1. generace Mitsubishi L200/FORTE, foto: Mitsubishi

Japonci tehdy zareagovali na poptávku po lehkém užitkovém voze s mimořádnou spolehlivostí, odolností, praktičností i solidními jízdními vlastnostmi a pohodlím. I kvůli tomu věnovali technici Mitsubishi nadstandardní péči odhlučnění jeho kabiny.

Dvoumístné vozy poháněly zážehové motory, jejichž objem se podle trhu určení pohyboval mezi 1,6 a 2,6 litru. K dispozici byla také vznětová jednotka o objemu 2,3 litru. Přední nápravu brzděnou kotoučovými brzdami tvořily dvojité lichoběžníky odpružené vinutými pružinami, tuhá zadní náprava dostala listová pera.

První modely dostaly příhodné označení „FORTE“. Zahraniční trhy je však znaly i pod jinými názvy. Jméno L200 jim zůstalo dodnes. Tunový pickup dokázal uvézt stejně těžký náklad, kolik sám vážil a díky své bytelnosti si našel zákazníky téměř po celém světě. Pokořil horké pouště i mrazové pustiny. Tehdy se zrodila jedna z automobilových legend.

Až dva roky po uvedení se do útrob L200 dostal pohon 4×4 a původní FORTE se pomalu začalo přejmenovávat na TRITON.

Zatímco první dvě generace vyjížděli z bran závodu v Ohe, od roku 1995 se výroba soustředila do thajského závodu Laem Chabang. Odsud do celého světa míří každoročně přibližně 400 000 pickupů. Nic na tom nezměnil ani příchod stávající 5. generace v roce 2014.

Mohlo by se vám líbit...

1 odpověď

  1. Karel napsal:

    A dělají perfektní automobily 😀 Sice je sem tam potřeba odhlučnění (https://www.2din.cz/tlumeni-odhlucneni-auta/) – mno ale auta jsou perfektní 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close