Automobika Bentley představila Continental GT Convertible Galene Edition by Mulliner, inspirovaný luxusními jachtami

Mulliner je divizí společnosti Bentley pro realizaci zakázkové výroby. Nyní vytvořila ve spolupráci s britským výrobcem luxusních jachet Princess Yachts exkluzivní edici modelu Continental GT Convertible, u níž se nechala inspirovat designem jejich lodí.

Galene Edition by Mulliner kombinuje nejlepší prvky námořního životního stylu s luxusním kabrioletem, jehož exteriér je definován jasnými odstíny bílá Glacier a modrá Sequin, zatímco interiér je inspirován čistým, vytříbeným stylem a materiály ze světa jachet.

Bentley Continental GT Convertible Galene Edition by Mulliner, foto: Bentley

Bentley Continental GT Convertible Galene Edition by Mulliner, foto: Bentley

O pohon se stará osmiválcový motor Bentley o objemu 4,0 litru, který dosahuje díky přeplňování dvěma turbodmychadly nejvyššího výkonu 507 koní a maximálního točivého momentu 660 N.m. Elegantní čtyřvrstvá skládací střecha má zaručovat cestujícím v kabrioletu značky Bentley stejně nerušené prostředí jako v kupé Continental GT s pevnou střechou.

 

Lak karoserie verze Galene Edition září čistým odstínem bílá Glacier a celkový dojem umocňuje dokonale sladěný soubor karosářských doplňků. Nadčasovým detailem a elegantní připomínkou vodního života jsou spodní ochranné lišty v odstínu modrá Sequin. Tmavě modrá skládací střecha a nádherná leštěná jednadvacetipalcová kola Propeller završují charakteristické vnější znaky verze Galene Edition by Mulliner.

Bentley Continental GT Convertible Galene Edition by Mulliner, foto: Bentley

Bentley Continental GT Convertible Galene Edition by Mulliner, foto: Bentley

Interiér modelu Continental GT Convertible Galene Edition by Mulliner vzdává hold klasické opulentnosti, nejkvalitnějším ručně zpracovaným materiálům a vytříbeným detailům, jimiž se vyznačují jak jachty, tak i automobily Bentley.

Sedadla jsou čalouněna kůžemi v odstínech Linen a Portland s ručním příčným prošíváním v odstínu Camel, výplně dveří jsou obšité kůžemi Linen, Portland a Brunel. Barvy Linen, Brunel a Camel zdobí přístrojovou desku, středovou konzolu a loketní opěrky, zatímco volant je v odstínech Linen a Brunel s proužkem Camel v poloze 12 hodin. Detailně zpracovaná výšivka na opěrkách hlavy je vyvedena v odstínu Camel a odkládací schránka v odstínu bílá Glacier je nádherně čalouněna Alcantarou Brunel.

Bentley Continental GT Convertible Galene Edition by Mulliner, foto: Bentley

Bentley Continental GT Convertible Galene Edition by Mulliner, foto: Bentley

S lakem karoserie bílá Glacier se cestující setkají také v interiéru u odkládací schránky i panelů přístrojové desky, které může zdobit jedinečná ručně malovaná ilustrace „super jachty“ od Jaumeho Vilardella, společně s nápisem Mulliner v každém voze. Bílý lak se nachází také na rámečku hodin. Galene Edition tak poskytuje svým cestujícím luxusní vnitřní prostor zaplavený světlem.

Divize Mulliner použila pro ozdobné obložení verze Galene Edition nový materiál – dřevo vlašského ořechu s úzkými proužky – inspirovaný nadčasovým půvabem sofistikovaného designu jachet. Tato povrchová úprava má otevřené póry, čímž zanechává ještě autentičtější a přirozenější dojem. Ozdobná obložení z tohoto materiálu se nacházejí na středovém panelu a konzoli.

Ozdobná obložení ze dřeva vlašského ořechu s úzkými proužky ve verzi Galene Edition propůjčují nádech decentní elegance také na zakázku vyrobeným, osvětleným prahovým lištám a tvoří podlahu zavazadlového prostoru. Tento materiál vytváří neobyčejnou harmonii s ostatními částmi tohoto šarmantního vozu, který bude divizí Mulliner vyroben v počtu pouhých 30 exemplářů pro movité zákazníky na celém světě.

zdroj: Porsche Inter Auto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close