Auto za první výplatu? Dominik Parajka ho našel!

Každý z nás ví, co si koupil za první výplatu. Málokdo měl to štěstí, aby jeho první zaměstnavatel byl tak štědrý, že si napoprvé vydělal na auto. Nebo by to mohlo být jinak? Co když i malá výplata stačí na nákup automobilu?

Najdou se takové vozy. Často se jedná o aspiranty na první vlastní auto v životě. Jak by takové auto mělo vypadat? Vylítaný turbodiesel a náhon na zadek je sice snem nejednoho adolescenta, ale nejlepší výběr na “vyučení se řidičem” to rozhodně není, stejně jako rozumná investice. Dominik Parajka z webu dominiccars.sk proti sobě postavil auta z opačné strany spektra. Škoda Felicia ani Daewoo Tico rozhodně žádnými hrdiny z plakátů v dětských pokojíčkách nejsou. Přesto mají něco, čím musí zabodovat.

Škoda Felicia, autor: Martin Happy Zub - volné dílo, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=9695463

Škoda Felicia, autor: Martin Happy Zub – volné dílo, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=9695463

Za ideál pro začínajícího řidiče se dají označit hned z několika důvodů. Tím prvním je fakt, že jejich hodnota je tak nízká, že nějaký škrábanec nebo otlačenina nechají chladným i největšího skrblíka. Ten se pak zaraduje v situaci, kdy je vážně třeba nějaký díl vyměnit. Na takto stará a takto malá auta jsou náhradní díly obvykle za hubičku. Stejně tak vyjde na málo peněz povinné ručení i benzin, který obě auta spalují.

Největší bomba pro nezkušené je však fakt, jak takovéto auto svého řidiče vyučí. Jízda bez posilovače v mizerně odhlučněné kabině donutí šoféra prociťovat chování vozu. Co možná na dlouhých cestách není nejpříjemnější, se po letech promění v devizu využitelnou i v nejmodernějších autech, jejichž ovládání připomíná spíše videohru.

A které auto nakonec Dominik Parajka vybral jako vhodnější? Podívejte se na video…

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close