Auto veterán může být dobrou investicí

Koupě automobilu obvykle bývá spojena s velkou investicí. S investicí, která se nejspíše nikdy nevrátí, pokud nehledáte návratnost ve větší bezpečnosti nebo pohodlí přepravy. To tedy platí pro nákup nového vozu nebo běžné ojetiny. Přesto existuje možnost, jak do čtyřkolového mazlíka uložit peníze, které se časem zhodnotí. Správně tušíte, že takovým mazlem bude auto veterán.

Možná si ještě vzpomenete, jak jste svou stodvacítku marně vnucovali bazaristům, kteří se za ni ostýchali dát třeba i 10 tisíc korun. Většina těchto symbolů osmdesátých a devadesátých let již prošla kolotočem zvaným ekologická likvidace vozidel, cena těch přeživších (a zachovalejších) však dnes může překonat jejich pořizovací hodnotu coby nového auta. Malé sedany a od nich odvozená kupé tuzemské výroby se staly artiklem, se kterým obchodují specializované firmy zaměřené na prodej veteránů. Čas a nostalgie dělá ze Škody 100/110 i 105/120/125/130 zboží, jehož cena do budoucna už jen poroste. Chcete-li investovat několik desítek tisíc do budoucnosti a vyvolat si vzpomínky na minulost, zadejte do vyhledávače heslo: veterán inzerce.

Škoda 1000 MB a 1000 MBX, zdroj: Škoda auto

Škoda 1000 MB a 1000 MBX, zdroj: Škoda Auto

A sázka na nostalgii je dobrým tipem i v případě, že byste do veterána chtěli investovat přece jen více peněz. Nemusíme nutně stopovat historii mladoboleslavských automobilových závodů a pídit se po eMBéčkách, Feliciích či Octaviích. Všimli jste si například, kolik aut má člověk spojených s hvězdami stříbrného plátna? K mistrovi francouzského humoru Louisi de Funésovi například patří Citroën DS, i když ten nejslavnější – létající řídil Fantomas, resp. Jean Marais. Jean-Paul Belmondo ve filmu Policajt nebo rošťák udělal i z kluků, kteří o Lotusu nevědí zhola nic, fanoušky práce Colina Chapmana. A takto bychom mohli pokračovat hodně dlouho s příklady jako Pontiac Firebird Trans coby Kitt v Knight Riderovi, DeLorean, kterým se cestuje zpátky do budoucnosti a klidně třeba Volkswagen Brouk z večerníčku Autíčko s červeným srdcem. Ve všech případech jde o veterány, jejichž cenu požene nahoru zub času, ale i romantika lidských vzpomínek.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close