Auto i motorový olej ze stejné země? Logiku to má

Kvalitní motorový olej je jedním z klíčových faktorů, které ovlivňují výdrž motoru a s ním i celého vozu. Abychom mazivo udrželi v perfektním stavu, pravidelně jej vyměňujeme, často i dříve, než stanovuje výrobce. Důležité však není jen motorový olej vyměnit, ale i zvolit ten správný. V manuálech k vozu se dozvíte, jaké složení a viskozita je pro daný typ motoru nejvhodnější. Věřte mu, neboť součástí dlouhého testování před uvedením pohonné jednotky na trh je právě také zkouška vhodného maziva.

Některé návody k obsluze jdou ještě dál. Doporučují dokonce vhodnou značku oleje. A zkušenosti dlouholetých majitelů dokazují, že tato rada má svůj smysl. Takový nespolehlivostí proslulý Fiat prý může sloužit mnoho let, pokud jeho srdce maže správný produkt italské značky Selenia. Francouzi zase nenechají dopustit na jejich domácí značku ELF. I když existují globální hráči, jako je například britský Castrol, pokud už dojde řada na doporučení konkrétní značky, obvykle bývá ze stejné země jako samotný automobil. Vývoje motorů a maziv jsou totiž spojené nádoby a jeden bez druhého by nemohly fungovat.

Co na to ale vlastníci japonských aut, pokud do svého plechového miláčka chtějí najít jemu co nejbližší olej? Dnes je naštěstí doba, kdy i na našem trhu seženete kvalitní motorové oleje ze země vycházejícího slunce. Možná jste si všimli nápisu ENEOS na některých závodních vozech či motocyklech. Nejedná se o sponzora z řady výrobců nápojů nebo z oblasti financí, ale jde právě o značku japonských motorových olejů protřelou mimo jiné i motorsportem. V názvu spojuje slova energy a neos – tedy energie a nový. Nejde však o žádnou rychlokvašku. Její závod v Tokiu produkuje maziva od roku 1888, disponuje hned sedmerem ropných rafinerií a v Japonsku provozuje i vlastní síť čerpacích stanic, mimochodem největší v zemi.

Lexus Team LeMans ENEOS 2008, foto: Tokumeigakarinoaoshi,ma, CC0, https://commons.wikimedia.org/wiki/File:The_frontview_of_2008_No.6_ENEOS_SC430.JPG

Lexus Team LeMans ENEOS 2008, foto: Tokumeigakarinoaoshi,ma, CC0, https://commons.wikimedia.org/wiki/File:The_frontview_of_2008_No.6_ENEOS_SC430.JPG

Pokud by někdo chtěl dopřát svému vozu prémiovou kvalitu, značka ENEOS jej uspokojí také. V jejím portfoliu je pomyslnou špičkou řada motorových olejů SUSTINA. Technologie tohoto výrobku vede nejen k nižší spotřebě a lepší ochraně motoru před nečistotami, ale v konečném důsledku i k nižší produkci emisí. Oceněné technologie ZP a W BASE způsobují, že motorové oleje SUSTINA pracují lépe za různých, především pak nízkých teplot a spotřebu paliva snižují až o 2%. Jejich cena je samozřejmě vyšší, ale kvalitu hledajícího zákazníka musí uspokojit.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close