Anketu Autobest 2016 vyhrál Fiat Tipo

Fiat Tipo - držitel ocenění Autobest 2016. |foto: Fiat

Fiat Tipo – držitel ocenění Autobest 2016. |foto: Fiat

Není tomu ani měsíc, co se v Itálii začal prodávat nový Fiat Tipo, a už je držitelem prvního ocenění. Nezávislá organizace Autobest, která tituly udílí od roku 2001, jej ocenila titulem Autobest 2016.
V letošním roce do pětičlenného užšího finále soutěže kromě Fiatu Tipo postoupilo Hyundai Tucson, Opel Astra, Honda HR-V a Mazda CX-3. Finálovou pětici porota složená ze šestadvaceti novinářů ze šestadvaceti zemí Evropy podrobila na konci listopadu náročnému testování v okolí srbského Bělehradu.
Po něm uděloval každý porotce každému vozu body. Vítězný Fiat Tipo získal 1492 a o pouhých 7 bodů tak porazil svého německého třídního konkurenta Opel Astra. Trojice SUV/crossoverů se pak s výrazným odstupem seřadila za klasiky nižší střední třídy. Hyundai Tucson získal 1145 bodů, Honda HR-V 1067 bodů a Mazda CX-3 1051 bodů.
Italský nástupce vozu s názvem AEgea tedy ukázal, že určité kvality rozhodně skýtá a vzhledem k ceně, která nyní začíná hluboko pod 300 000,- Kč, rozčeří vody, v nichž dnes loví například Škoda Rapid, Kia Cee´d, Hyundai i30, Peugeot 301 a Reanult Fluence. Zejména ve verzi “holobyt” je pak tento vůz cenově velmi konkurenceschopný základní cenou přibližně 20 000,- Kč pod svými výše zmíněnými konkurenty. Jak bude tento vůz na našem trhu úspěšný je však věc jiná. Bude totiž bojovat proti špatné pověsti, kterou Fiaty mají, a to v situaci, kdy si spousta zájemců o nový levný vůz, i díky ne zrovna agresivnímu marketingu českého zastoupení značky, na nějakou italskou značku ani nevzpomene.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close