Ani staré auto nemusíte házet ze skály

Většina aut, která potkáváte na cestách, je nová nebo zánovní. Člověku by se až nechtělo věřit, že průměrné stáří vozového parku v České republice atakuje 16 let. Jenže kdo nejezdí kdovíjak často a o své auto pečuje, skutečně nemá problém udržet ho v chodu dvacet i více let. Ale i takové auto jednou doslouží a může být problém se ho zbavit.Určitě nelze doporučit nechat takového vysloužilého plechového miláčka někde u cesty. Snad vás ani nenapadlo jej odhlásit z evidence a nechat ho napospas osudu. Ono by to ani legislativně ani nešlo. Najde ani o žádnou falešnou nostalgii. Vrak prostě do ulic nepatří. Byla by to bezohlednost vůči ostatním i vůči přírodě. A kvůli pokutě by se vám takové jednání nakonec mohlo pořádně prodražit. Vy přitom můžete na svém starém autě vydělat, i když už jej v autobazaru nechtějí.

Zkuste být trochu kreativní a přemýšlejte. Jasně, asi už vás napadá možnost prodat auto na náhradní díly. I auta ve špatném technickém stavu, třeba s končící či už neplatnou STK, mají hodnotu těch náhradních dílů, které ještě nejsou na odpis. A rozhodně jich není málo. Karoserie je možná prokvetlá korozí, brzdy na konci životnosti, ale motor by ještě leccos zvládl. A co “kosti” podvozku, sedadla, volant… Asi už vám ale na mysli tane, kolik času strávíte rozebíráním vozu, focením dílů, psaním inzerátů, komunikací se zájemci… Ne, tohle taky nebude ta nejlepší cesta, jak přijít k několika tisícovkám.

Ale nebojte, řešení existuje. Na poli auto-moto totiž fungují i firmy, se kterými zas tak často do styku nepřijdete. Prodej automobilu na náhradní díly je jejich denním chlebem. Vykoupí vůz v jakémkoli technickém stavu. To, co se z něj dá použít, zachrání. Zbytek ekologicky zlikvidují. Nejde tedy jen o dobrý byznys, ale i o recyklaci a vlastně i o ochranu planety. Vy kromě peněz a dobrého pocitu navíc dostanete doklad o ekologické likvidaci vozu, který po vás bude chtít úředník při odhlašování vozu z evidence. Vše tak do sebe zapadá, že?

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close