Ani kvalitní letní obutí nemusí být drahé, solidní výkon slibuje novinka Barum Bravuris 5 HM

Slunce za okny a teploty pomalu ale jistě šplhající nad bod mrazu v nás jaromilcích vzbuzují pozitivní emoce. Podobně jsou na tom provozovatelé pneuservisů, které čeká tradiční březnovo-dubnová šichta, ale i šustění bankovek. Ale co když už doma nemáte co přezout? Letní gumy se vloni odebraly do věčných lovišť a peněženka nelibě nese vaše myšlenky na prvotřídní obutí. Naštěstí jsou tu i neprémioví výrobci, kteří za podstatně nižší cenu mnohdy nabízejí srovnatelnou kvalitu.

Barum Bravuris 5 HM, foto: Barum

Barum Bravuris 5 HM, foto: Barum

Nezávislé testy obvykle potvrzují, že mezi podobně dobré volby v poměru cena:výkon často patří výrobky naší domácí značky Barum. Její mohutná obliba mezi zmlsanými Čechy to nakonec dokazuje také. Velká očekávání jsou přitom vkládána i do novinky pro letošní letní sezónu, která nese jméno Barum Bravuris 5 HM.

Jak už název napovídá, výrobce založený před 87 lety dále vylepšuje osvědčenou „trojku“ a posouvá její výkon ve většině aspektů opět dále. Stejně jako v případě jiných modelů i Barum Bravuris 5 HM se opírá o know-how německého koncernu Continental AG, kam tuzemský producent více než dvaceti milionů pneumatik ročně patří.

Zkratka HM v názvu ukrývá anglická slova High Mileage. Inženýři značky Barum při vývoji tohoto obutí kladli důraz především na jeho dlouhou životnost. Otrokovičtí použili na běhoun speciální polymerovou technologii pro snížení abraze. Vulkanizované komponenty pak mají pozitivní vliv na spotřebu paliva, což z této novinky činí ekonomicky smysluplnou volbu.

Barum Bravuris 5 HM, foto: Barum

Barum Bravuris 5 HM, foto: Barum

Ani její výkon by ale neměl být zklamáním. Novinka by si měla dobře poradit i se složitými situacemi především v suchých podmínkách. Za tím stojí zajímavá konstrukce dezénu, který možná nechytne za srdce vzhledem, ale pomůže minimalizovat deformace pneumatiky. I takové levné pneu jsou konstruovány pro maximalizaci bezpečí a pohodlí při jízdě. Kombinace s přijatelnou cenou z nich dělá produkt hodný úvahy.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close