4 tipy, jak úspěšně dokončit autoškolu

Když člověku odbije osmnáctý rok života, přijde zcela nová etapa, která začne zkouškou v autoškole. Samozřejmě autoškola není povinností, ale drtivá většina lidí autoškolu podstupuje. Být v dnešní době bez řidičského průkazu není zrovna snadné. Abychom získali řidičský průkaz, je třeba projít praktickou a teoretickou částí. A my přinášíme čtyři tipy, jak obě části zvládnout, a tím úspěšně dokončit autoškolu (např. námi doporučovanou autoškolu Nobe.cz).

Teoretickou část si vyzkoušejte

Testy aneb teoretickou část si doma neustále zkoušejte. Dnes existuje celá řada aplikací, které obsahují všechny otázky, které se mohou v testech vyskytnout. Trénujte na nich, poznávejte díky nim značky a buďte díky nim připraveni na testy, bez nichž nelze získat řidičský průkaz.

Nemusíte se bát toho, že byste za mobilní aplikace zaplatili majlant. Drtivá většina aplikací s otázkami je zdarma.

Škoda autoškolám, foto: Škoda auto

Škoda autoškolám, foto: Škoda auto

Používejte při jízdě zrcátka

Až dojde na praktickou část, tedy na jízdu s inspektorem, dávejte si na několik věcí pozor. Zaprvé pouštějte chodce na přechodech a zadruhé používejte zrcátka. To inspektoři rádi vidí. Nefixujte se tedy pohledem vpřed, ale kmitejte očima. Budete mít navíc přehled o situaci jak za vámi, tak vedle vás.

Dodržujte povolenou rychlost

Ať už budete jezdit ve městě nebo mimo město, je třeba si neustále kontrolovat povolenou rychlost. Na rychlostní limity dbají nejen instruktoři, ale také inspektoři. Vyplatí se zpomalit na kruhových objezdech, v úzkých uličkách taky raději jeďte pomaleji.

Nacvičte si parkování

Parkování je něco, co dělá problém hlavně ženám, ale samozřejmě ženy nejsou jediné, které s parkováním vedou boj. I mnozí muži mají problém zaparkovat podélně, proto, než dojde k poslední jízdě, při níž vás bude kontrolovat inspektor, doporučujeme si parkování pořádně natrénovat. Požádejte svého instruktora o více parkování, pokud se v něm ještě necítíte. Určitě vám vyhoví a vyjde vstříc.

Důležitým aspektem je rovněž správný výběr autoškoly. Jak už jsme výše v článku zmínili, doporučujeme léty prověřenou společnost Nobe.cz, která působí v Praze, Ostravě, Opavě, ale rovněž autoškola Havířov vás naučí bezpečně řídit.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close